מתוך התיעוד

תיעוד: שוטר מג"ב נפגע קל מבקבוק תבערה בחברון

מצבו של הלוחם, שנפגע בהפרות סדר של פלסטינים, קל. הפלסטינים הכריזו על יום זעם בעקבות תוכנית טראמפ ומאז מתקיימות התפרעויות במקומות שונים ביו"ש
רועי שרון
03 בפברואר 2020
16:21

לוחם משמר הגבול נפגע היום (שני) מבקבוק תבערה במהלך הפרות סדר של פלסטינים בחברון. מצבו של הלוחם קל. לאחר פרסום תוכנית טראמפ בשבוע שעבר, הכריזו הפלסטינים על יום זעם ברחבי יהודה ושומרון. מאז מתקיימים עימותים בין כוחות הביטחון לבין פלסטינים בכפרים שונים.

בכיר הפתח ג'יבריל רג'וב שיגר אתמול אזהרה לישראל כשאמר כי יישום תוכנית השלום של טראמפ יוביל להסלמה ביהודה ושומרון. "אני מקווה שנמצא את הדרך להגביר את הלחץ על נתניהו והממשלה המשוגעת שלו, שלא לתרגם חלקים מהחזון בשטח. זה ידחוף אותנו למצב שאף אחד לא רוצה או אוהב", אמר רג'וב במפגש ברמאללה עם אקדמאים ישראליים.

לפני שבוע התייחס שר הביטחון נפתלי בנט לאפשרות של הסלמה ביהודה ושומרון ואמר: "לא ניתן לאיומים של אף אחד לעצור אותנו מלקבוע את גורלנו. צה"ל ומערכת הביטחון ערוכים לכל תרחיש. הנחיתי את כל הכוחות להיערך גם להסלמה, או לצעדים פזיזים של גורמים כאלה ואחרים. אנחנו מאוד ברורים בהקשר הזה - כל ניסיון לאתגר את ביטחון אזרחי ישראל, ייתקל בחומה בצורה".