אביגדור ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ליברמן על האפשרות שיתאחד עם יש עתיד: "פתוח להכול"

במפלגת ימינה ממשיכים להביע אי שביעות רצון מההסכם הקואליציוני, ומטילים בספק את כניסתם לממשלה: "לא נרצה להיות סרח עודף בממשלה ענקית"
יערה שפירא
22 באפריל 2020
18:03

על רקע ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן, וכניסתו של בני גנץ לממשלה עם נתניהו, נשאל היום (רביעי) יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אם בכוונתו להתאחד עם יאיר לפיד ומפלגתו יש עתיד. בשידור חי שהעביר בעמוד הפייסבוק שלו, ענה ליברמן: "המטרה שלנו היא לא להתאחד או להיפרד, אלא גיבוש אלטרנטיבה שלטונית. עד היום החיבורים הוכיחו ששלם הוא פחות מסך חלקיו. אני פתוח להכול ואמרתי שהמטרה היא לא איזה חיבור טכני, אלא לגבש אלטרנטיבה".

במפלגת ימינה ממשיכים להביע אי שביעות רצון מההסכם בין הליכוד לכחול לבן, ומטילים בספק את כניסתם לממשלה. "אם ראש הממשלה לא רואה לנכון לתת לנו מקום משמעותי - לא נרצה להיות סרח עודף בממשלה ענקית", אמרה היום ח"כ איילת שקד.

יו"ר ימינה נפתלי בנט אומר כי מפלגתו רוצה תמיד להיות בממשלה ובלבד שהספינה שטה פחות או יותר לכיוון המקובל על חברי המפלגה. בנט אמר כי ישאל את עצמו עד כמה תוכל ימינה להשפיע. "אם הממשלה הולכת, נניח, לצעדים שרק מחזקים את 'ועדי השאלטר' או לחוסר תעוזה בתחום הכלכלי ונראה שאין לנו אמירה, אז לא", אמר שר הביטחון. בשעות הקרובות יוועדו ראשי ימינה עם נתניהו כדי לדון בהצטרפותה של המפלגה לממשלה.

פרץ: "יש תאריך סיום לכהונתו של נתניהו - זה ההישג"

יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ הגיב היום לראשונה בכאן רשת ב להסכם על הקמת ממשלת נתניהו-גנץ. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" אמר פרץ כי הוא מודע לביקורת על הצטרפותו לממשלה, והוא לא מזלזל בה. אך לדבריו, "לא הסכמנו להיות האצבע ה-61 להקמת ממשלה צרה. יכלנו לקבל הצעות מרחיקות לכת ממש. יש לראשונה תאריך שבו נתניהו יסיים את תפקידו, זה תקדים שצריך לראות בו את ההישג הגדול ביותר".

האזינו לריאיון עם עמיר פרץ

פרץ התייחס בדבריו לסעיף הריבונות ביהודה ושומרון המופיע בהסכם ואמר: "הצלחנו למתן בצורה דרמטית את היכולת של הממשלה לספח. היום יש רוב בכנסת בעד סיפוח או ריבונות. לא נצביע בעד זה נעשה הכול כדי למנוע סיפוח. זו פעם ראשונה שקובעים שתהליך כזה בממשלה יהיה סדור. הוא יצטרך לעבור דיון בקבינט ובממשלה. ההצעה היחידה שתגיע לכנסת היא כזו שתהיה מאושרת עם האמריקנים ולא תפגע בהסכמי השלום הקיימים".

"זו לא ממשלת החלומות של השמאל. אין דבר יותר נוח מלהיות באופוזיציה. אתה אומר את כל מה שאתה מאמין בו, אבל אתה לא משפיע", הוסיף פרץ. "יכלנו לבחור את המצב הנוח להיות שם. עשינו החלטה אמיצה. אני חושב שההליכה עד לקצה הביאה למצב שבו העבודה התעסקה בנושאים השוליים ביותר במקום להיות במרכז. הגיע הזמן שהמפלגה תחזור להשפיע".