רביבו וגלעדי

פרשת ביטן: כתבי אישום כפוף לשימוע יוגשו נגד המשנה לראש עיריית ת"א וחיים רביבו

רביבו חשוד במתן שוחד למשנה לראש העיר ארנון גלעדי לקידום פרויקט הנדל״ן שלו בשווי מיליוני שקלים • גלעדי חשוד גם בעבירות מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ושיבוש מהלכי משפט
תמר אלמוג וצח שפיצן
02 ביוני 2020
12:05

פרשת דוד ביטן: פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה היום (שלישי) כי תגיש כתבי אישום כפוף לשימוע נגד המשנה לראש עיריית תל אביב יפו, ארנון גלעדי וכדורגלן העבר חיים רביבו. מדובר באחת ההסתעפויות של התיק, שאינה נוגעת לח"כ ביטן, ומתמקדת בפרויקט מגורים בתל אביב. לפי כתב החשדות גלעדי קידם אינטרסים של אנשי נדל"ן בתמורה לשוחד.

רביבו חשוד במתן שוחד של כעשרת אלפים שקלים לגלעדי לקידום פרויקט הנדל״ן שלו בשווי מיליוני שקלים. גלעדי חשוד בנוסף בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ושיבוש הליכי משפט. יוסף רענן חשוד בהלבנת הון.

בינואר השנה הפרקליטות הודיעה לגלעדי כי נשקלת העמדתו לדין בנוגע לחשדות אחרים הקשורים לפרשה ולדוד ביטן, כך שלמעשה מדובר בכתב חשדות שני עבורו.

אדם נוסף שמעורב בפרשה וגם נגדו יוגש כתב אישום בכפוף לשימוע הוא יוסף רענן  שחשוד בהלבנת הון. רענן הוא פעיל ליכוד שלכאורה היה מי שאסף את הכסף מיזמי הנדל"ן ופתח את החשבון לצורך כך.

עורכת הדין דפנה וינברג המייצגת את ארנון גלעדי אמרה בתגובה: "ארנון הוא שליח ציבור מסור למעלה משלושה עשורים המקדיש את כל מרצו למען האוכלוסיות המוחלשות ביותר בעיר, ומעולם לא לקח פרוטה לכיסו. הפעילות הציבורית של גלעדי לאורך השנים נעשתה על פי החוק וביושרה ציבורית. אנחנו כמובן נלמד את הטענות ונספק להם תשובות בהליך השימוע".

המשטרה המליצה כבר בחודש מארס בשנה שעברה להעמיד לדין את ח"כ ביטן בגין קבלת שוחד. מלבד ביטן, המשטרה מסרה שגיבשה ראיות להגשת אישום נגד עשרות מעורבים נוספים בפרשה - בהם ראש עיריית ראשון לציון לשעבר דב צור, וסגן ראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי.