נתניהו וגנץ בהצהרה
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

נתניהו: נסראללה מסבך את לבנון בגלל איראן

ראש הממשלה הזהיר את מנהיג חיזבאללה כי הוא משחק באש בעקבות חדירת המחבלים בצפון. שר הביטחון גנץ: "כל פעולה נגד ישראל תביא לתגובה עוצמתית" • בארגון הטרור הכחישו כי מחבלים חדרו לשטח ישראל ואיימו: תגובה על מותו של הפעיל תגיע בוודאות
רועי קייס וגילי כהן
27 ביולי 2020
19:14
עודכן ב 20:33

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ מסרו הערב (שני) הצהרה בעקבות חדירת המחבלים של חיזבאללה באזור הר דב. "נסראללה מסבך את מדינת לבנון בגלל איראן. נסראללה טעה בגדול בהערכת הנחישות של ישראל להגן על עצמה ומדינת לבנון שילמה על כך מחיר כבד. אני מציע לו שלא לחזור על הטעות הזו", אמר ראש הממשלה. גנץ הבהיר כי "כל פעולה נגד מדינת ישראל תביא לתגובה עוצמתית וכואבת".

בחיזבאללה איימו כי התגובה על מותו של פעיל בארגון בתקיפה בסוריה, המיוחסת לישראל, "תגיע בוודאות". גורם ביטחוני בישראל הבהיר: "התקרית כולה מתועדת, החוליה של חיזבאללה בהר דב הייתה חמושה".

חדשות הערב בכאן 11

לאחר האירוע הביטחוני, ישראל מעבירה מסר כפול. מצד אחד, מסרי הרגעה דרך גורם שלישי, לפיהם ישראל מעוניינת לסיים את המתיחות הביטחונית בגבול. אך חיזבאללה מסמן בהצהרתו כי לא מדובר בסוף פסוק. לכן, מערכת הביטחון משדרת לארגון הטרור: אם תיפגעו באנשינו - הפגיעה בכם תהיה קשה ביותר. 

באירוע עצמו, חצו שלושה או ארבעה מחבלים את הגבול בהר דב למרחק של כמה מטרים מעבר לקו הכחול לשטח ישראל וזוהו בידי תצפיתניות. אש נורתה לעבר המחבלים, שנמלטו ללבנון. אין נפגעים לכוחותינו. לאחר האירוע, נתניהו הנחה את השרים שלא להתבטא בפומבי בעניין משום שהאירוע "עדיין בהתהוות והמצב מתוח". 

בשעה 15:30 הודיע צה"ל על אירוע ביטחוני בגזרת הר דב. שר הביטחון בני גנץ קטע את ישיבת הסיעה להתייעצות דחופה עם הרמטכ״ל אביב כוכבי. בצה"ל הנחו את התושבים באזור לשהות בבתים. ראש הממשלה בנימין נתניהו קטע גם כן את ישיבת סיעת הליכוד ויצא להתייעצויות ביטחונית בעקבות האירועים: ״אנחנו באירוע ביטחוני לא פשוט״. נתניהו וגנץ כינסו דיון ביטחוני בקריה בתל אביב.