שריפה בעוטף עזה
צילום: חן כליפה לוי

משלחת מצרית תגיע ביום שני לרצועה על מנת לדון בהשבת השקט לדרום

אנשי המודיעין המצרי ינסו להביא להסדרה נוספת מול חמאס, אחרי 10 ימים של שריפות בעוטף עזה ותקיפות של צה"ל. היום פרצו 20 שריפות שנגרמו לפי החשד מבלוני תבערה • מאות פלסטינים מתפרעים ליד גדר הגבול בעזה, צה"ל משתמש באמצעים לפיזור הפגנות
גל ברגר ואיציק זוארץ
15 באוגוסט 2020
14:03
עודכן ב 22:32

משלחת של אנשי המודיעין המצרי תגיע ביום שני לרצועת עזה על מנת לדון עם בכירי חמאס בהחזרת השקט לדרום. המשלחת תחל את מסעה מחר במפגש עם בכירי הרשות ברמאללה, וביום שני תעשה את דרכה לרצועה. בפעם האחרונה ביקרה משלחת מצרית בעזה לפני כחצי שנה, בחודש בפברואר, לפני פרוץ מגיפת הקורונה. בתוך כך, כ-300 פלסטינים מתפרעים סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה.

הפלסטינים מבעירים צמיגים ומשליכים מטענים ורימונים לעבר הגדר. כמו כן, זוהו מספר ניסיונות התקרבות לעבר גדר המערכת. לוחמי צה"ל משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות.

זה עשרה ימים שבלוני תבערה המשוגרים מרצועת עזה גורמים לשריפות בשדות עוטף עזה. היום (שבת) פרצו 20 שריפות שנגרמו לפי החשד מבלוני תבערה. אתמול תקפו מטוסים וטנקים של צה"ל מתחם צבאי של חמאס בחאן יונס וכן תשתיות תת קרקיות ועמדות תצפית של הארגון בתגובה לשיגור הבלונים.

הרמטכ"ל אביב כוכבי סייר אתמול באזורי השריפות. בשיחה עם ראשי רשויות בדרום הוא אמר: "מאמין שבעקבות הצעדים שעשינו – טרור הבלונים ייעצר בימים הקרובים". דובר חמאס, פוזי ברהום, אמר היום כי המשך התוקפנות הישראלית, כלשונו, על רצועת עזה ותקיפת אזרחים חפים מפשע מהווים "קו אדום והסלמה מסוכנת שישראל תישא בתוצאותיהם ובהשלכותיהם".

אמש פרסמו כלי תקשורת פלסטינים תמונות סטילס של שני ילדים שנפצעו לכאורה בתקיפת צה"ל באזור מחנה הפליטים אל־בורייג' שבמרכז הרצועה. בתמונות אפשר לראות ילדה בת שלוש שצולמה מגובסת במיטת בית החולים לאחר שנפצעה קל משברי זכוכיות, וילד בן 11 שצולם באמבולנס. לפי דיווחים פלסטיניים לא רשמיים,  אישה פלסטינית נוספת נפצעה קל בתקיפה בצפון הרצועה.