יירוט הרקטות הלילה
צילום: TPS

לילה קשה בדרום: מטחי רקטות מעזה ותקיפות של צה"ל ברצועה

המתיחות הנוכחית בדרום הגיעה לשיא: שבע רקטות נורו לשטח ישראל - אחת פגעה בבית בשדרות ושש יורטו. אין נפגעים בגוף. במקביל, צה"ל תקף שלוש פעמים ברצועת עזה
איציק זוארץ, אסף פוזיילוב ומשה שטיינמץ
20 באוגוסט 2020
22:03
עודכן ב 06:03

כל העדכונים:

המתיחות בדרום: בית בשדרות נפגע הלילה (שישי) מרקטה ששוגרה מרצועת עזה, ונגרם לו נזק כבד. שלושה אנשים בקרבת הבית נזקקו לטיפול אחרי שסבלו מחרדה. תושבת שדרות נזדקקה לטיפול אחרי שנחבלה בדרכה למרחב המוגן. שלוש רקטות שנורו בשעה 23:30 מרצועת עזה לעבר חבל אשכול יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. צה"ל ערך שלוש תקיפות הלילה ברצועה. בין היעדים שהותקפו: אתר לייצור רקטות ומערכי מנהרות של חמאס. 

מוקדם יותר נורו שלוש רקטות מעזה לשטח ישראל – והתפוצצו בשטח הרצועה. לפני כן הודיעו שירותי הכיבוי כי באזור עוטף עזה התלקחו היום 42 דליקות, רובן בשדות קוצים. רוב השריפות היו קטנות ולא מסוכנות. קודם לכן אמרה המשטרה כי מערכת הלייזר "להב אור" שנועדה ליירט בלוני תבערה הצליחה אתמול ליירט 32 צרורות בלונים, כ־90% מאלה ששוגרו. היום, לעומת זאת, יורטו כ־15 זרי בלונים.


מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה התייחס למתיחות האחרונה בעזה ואמר: "ייתכן שתפתח חזית עם ישראל אם זו לא תקיים את דרישותינו. ישראל לא מכבדת את ההבנות דרך המתווכים, המצב בעזה קשה מאוד ברמה ההומניטרית. היה משא ומתן רציני ועמוק עם המשלחת המצרית. המצרים העבירו את הדרישות שלנו לישראל ואנחנו ממתינים לתשובה".

בתוך כך, השיחות להחזרת הרגיעה בתיווך מצרים נמשכות על אף שמשלחת המודיעין המצרי עזבה את רצועת עזה – כך מסרו מקורות בחמאס לעיתון הלבנוני אל-אחבאר. על פי הדיווח, תגובת ישראל לדרישות חמאס הייתה שלילית ולכן משלחת המודיעין המצרי שבה לקהיר.

עוד נמסר כי חמאס והארגונים בעזה העבירו מסר ולפיו אין להם עניין בעימות צבאי כעת, אך סרבנותה של ישראל עלולה להביא לכך. מקור פלסטיני הזהיר בשיחה עם העיתון כי אם ישראל תבצע חיסול ממוקד ברצועת עזה, חמאס והארגונים האחרים יגיבו בעוצמה, ויראו בכך הכרזת מלחמה – "נשגר אלפי טילים לתל אביב", אמר.

עוד מדווח העיתון כי קטר הודיעה לחמאס שהיא מוכנה להאריך את המענק הכספי לרצועת עזה בשישה חודשים נוספים. המענק היה אמור להסתיים בחודש הבא וכעת יימשך עד לחודש מארס. מוקדם יותר השבוע פורסם בכאן חדשות כי קטר כבר הבטיחה לחמאס את המשך המענק עד לסוף השנה הנוכחית.