שיגור פצצות התאורה בגבול הצפון, שלשום
צילום: דוד כהן, פלאש 90

גורמים בצה"ל: תגובה על התקפה נוספת של חיזבאללה תהיה חריפה יותר

גורמים בצבא אמרו לכאן חדשות כי צה"ל עוקב בדריכות אחר פעילותו של ארגון הטרור הלבנוני. על פי הגורמים לא מן הנמנע שחיזבאללה ישוב וינסה לתקוף • השגריר באו"ם ארדן הגיש תלונה רשמית למועצת הביטחון: "התקפות הטרור של חיזבאללה ידרדרו את האזור"
כרמלה מנשה
27 באוגוסט 2020
05:31
עודכן ב 07:47

בצה"ל אומרים כי לא מן הנמנע שחזבאללה ישוב וינסה לתקוף בנקמה על מותו של פעיל הארגון בהפצצה בסוריה המיוחסת לישראל. גורמים בצבא אמרו לכאן חדשות כי צה"ל עוקב בדריכות אחר פעילותו של ארגון הטרור הלבנוני. הם ציינו כי צה"ל הגיב על ירי הצלף שלשום בפעילות התקפית חריגה ומזהירים כי התגובה על התקפה נוספת עלולה להיות חריפה יותר.

אמש התייחס דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן, לתקרית שאירעה שלשום בגבול לבנון. בריאיון לכאן חדשות אמר תא"ל זילברמן כי "אנחנו נמצאים במערכה, הכוחות דרוכים. מה שחשוב לנו בשבוע האחרון של אוגוסט זה להמשיך את שגרת החיים של תושבי הצפון ככל הניתן. אנחנו קמים בבוקר על מדים כדי להיות מוכנים ככל שיידרש".

מתחקיר הראשוני של התקרית שצה"ל פרסם אתמול, עלה כי חוליית צלפים של חיזבאללה ירתה שתי יריות מתוך בית באזור הכפר השיעי חולה, לעבר כוח מגדוד האיסוף 869 של ממרחק 300-200 מטרים. זאת במן שהכוח חשף את עצמו לכמה שניות כדי לתקן אמצעי תצפית. בצה"ל לא זיהו את הבית וזו הסיבה שהכוח לא ירה לעברם. הירי החטיא את הכוח, ששמע את רעשי הפגיעה של שני הקליעים במרחב מנרה. צבא לבנון פרסם תמונות מעמדת חיזבאללה שהותקפה על ידי צה"ל הלילה.

מתווה הפעולה שנסראללה בחר הוא צליפה גם אתמול וגם בחדירה להר דב בחודש שעבר, בשונה מהתקרית לפני שנה שאז ירו טיל נ"ט מתוך כוונה להרוג חייל, ולא לקחת סיכון בטיל שעלול להרוג מספר חיילים ולהיכנס לימי קרב.