יגאל יהושע

רצח תושב לוד יגאל יהושע: נקבע מותו לאחר לינץ' שביצעו ערבים ישראלים בעיר

יגאל יהושע, בן 56, נפגע אנושות מלבנה בראשו בשבוע שעבר בלינץ' שביצעו ערבים ישראלים בלוד • משפחתו הסכימה לתרום את איבריו • אלמנתו סיפרה לכאן חדשות: "הוא עבד עם יהודים וערבים; ידענו שמצבו קשה אבל קיווינו שיצא מזה"
הדס גרינברג ודניאל אלעזר
17 במאי 2021
15:23
עודכן ב 10:11

ההתפרעויות האלימות בלוד: היום (שני) נקבע מותו של יגאל יהושע, תושב העיר בן 56. יהודה נרצח במהלך לינץ' בעיר, כשהותקף בידי ערבים שהשליכו עליו לבנה ופגעו בראשו בשבוע שעבר. משפחתו הסכימה לתרום את איבריו לאחר שהוועדה לקביעת מוות מוחי בבית החולים אסף הרופא קבעה את מותו היום. 

אירה, אלמנתו של יהושע, סיפרה לכאן חדשות: "ביום שלישי בערב הוא הגיע לבית החולים. ידענו שמצבו קשה בגלל הפגיעה בראש אבל קיווינו שהוא יצא מזה. הוא נסע בכביש שמחבר את השכונה והותקף. כל החלון ליד הנהג היה שבור. הוא הצליח להגיע לחנייה של הבית אבל לא הצליח להחנות, הוא נכנס בין רכבים וישר קפצו עליו".

לוד, סרט מלחמה | האזינו לעוד יום

"הספקתי לראות אותו בחנייה לפני שפונה לבית החולים", היא המשיכה. "נסעתי איתו באמבולנס אבל הוא לא דיבר. הוא היה חשמלאי ועזר לכל כך הרבה אנשים. ערבים ויהודים – הוא עבד אצל כולם. אף פעם לא היה פה שום דבר כזה, אנחנו לא מכירים מציאות כזו בכלל. אנחנו פוחדים, מפחיד להגיע לכאן בערב". 

"יש בעיה בעיר הזאת, מי שהכיר אותו לא יכול היה לפגוע בו. כשבן אדם מבוגר הולך לעולמו אפשר להתכונן לזה נפשית, פה הוא היה מלא כוחות ואנרגטי, בשנייה אחת החיים נקטעו". לאירה ויגאל שני ילדים, בני 8 ו-22. "הסברתי לקטן אבל אני לא יודעת כמה הוא מפנים", אמרה.

בשבוע שעבר פרצו מהומות אלימות בלוד, שהחלו בהלווייתו של מוסא חסונה בן ה-25 שנורה בעיר. באותו הלילה שבו נפצע יהושע אנושות, הוצתו בית כנסת וכ-30 מכוניות בעיר ותושבים יהודים חולצו מבניינים. כוחות משטרה גדולים הוקפצו לאזור כדי לטפל בהתפרעויות האלימות.