מהומות בלוד

האימאם של לוד נעצר בחשד להסתה

לפי החשד בפוסט שכתב יוסף אלבז הוא קרא לפגיעה בשוטרים • הוא נחקר ויובא לדיון בהארכת מעצרו
איתי שיקמן
17 ביוני 2021
07:26

המשטרה עצרה הלילה (חמישי) את האימאם של לוד יוסף אלבאז בחשד שפירסם פוסט בפייסבוק עם הפנייה לפגיעה בשוטרים. בפוסט פורסם סרטון תחת הכותרת: "הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר צדק". הוא נחשד בהסתה לאלימות, טרור ואיומים, ויובא בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרו. המעצר בוצע לאחר שהמשטרה קיבלה אישור מלשכת היועץ המשפטי לממשלה, שכן מדובר בעבירה לכאורה של הסתה והחקירה דורשת את אישורו.


בתוך כך, אתמול פורסם בחדשות הערב כי ארבעה ערבים תושבי העיר נעצרו בחשד למעורבות ברצח יגאל יהושע בחודש שעבר. לפי גורם במשטרה, יש קושי ראייתי לייחס להם את עבירת הרצח. הארבעה, בשנות ה-20 לחייהם, נעצרו לפני כשבוע וחצי על ידי שב"כ והמשטרה, ומעצרם הוארך מעת לעת. חקירת האירוע טרם הסתיימה ובקרוב צפויה להתקבל החלטה אם להגיש כתב אישם ובגין אילו עבירות.

ב-9 במאי פרצו מהומות אלימות בלוד, שהחלו בהלווייתו של מוסא חסונה בן ה-25 שנורה בעיר. באותו הלילה שבו נפצע יהושע אנושות, הוצתו בית כנסת וכ-30 מכוניות בעיר, ותושבים יהודים חולצו מבניינים. כוחות משטרה גדולים הוקפצו לאזור כדי לטפל בהתפרעויות האלימות.

לוד, סרט מלחמה | האזינו ל"עוד יום" עם מיכל רשף

חרף ההקשרים האלימים והכואבים בגינם נמצאת העיר בכותרות, בעוד עשור, כך מבטיחים שם, לוד הולכת להיות מעצמה עירונית. בן מיוסט, מנכ"ל החברה הכלכלית של לוד, מספר על התוכניות השאפתניות של העיר: כ-73% מהעיר ייהרסו וייבנו מחדש, בפרויקט פינוי-בינוי בהיקף חסר תקדים. 

בהכנת הידיעה השתתפה הדס גרינברג