הצתת הניידת בדיר אל אסד, 19 ביוני 2021

המהומות בדיר אל-אסד: שני תושבי הכפר נאשמים בתקיפת שוטרים

כתב אישום ראשון על האירועים האלימים בחתונה בדיר אל אסד לפני שבועיים: לנאשמים מיוחסות הכאת שוטר באלה ודחיפת שוטר בחוזקה. אתמול פורסם כי שישה שוטרים ייחקרו במח"ש על פתיחתם באש באירוע
חן ביאר
30 ביוני 2021
12:35

הירי בחתונה בדיר אל אסד: שני תושבי הכפר בשנות ה-20 לחייהם, מואשמים בתקיפת שוטרים באירועים האלימים שנערכו ביום שבת לפני שבועיים. לפי כתב האישום שהוגש היום (רביעי), אחד החשודים הכה בראשו של השוטר באמצעות אלה והשני דחף את אחד השוטרים בחוזקה.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שמח"ש זימנה לחקירה באזהרה את ששת השוטרים שהיו מעורבים באירוע. השאלה המרכזית הנשאלת בחקירת מח"ש - האם האזרח שנפצע קשה מירי נפגע מכדורי השוטרים, שירו באוויר. באירוע גם נפצעו קל ארבעה שוטרים.

ששת השוטרים, שאומרים כי ירו משום שחשו בסכנת חיים, ייחקרו היום. בשבוע שעבר הוחרמו האקדחים שלהם לצורך בדיקה בליסטית. המשטרה עצרה 11 חשודים במעורבות בתקיפת השוטרים בכפר, שהגיעו בעקבות דיווח על ירי בחתונה. המשטרה מסרה כי לאחר שכוח השיטור הגיע, התפתח עימות חמוש בין המשתתפים לשוטרים. בנוסף, הוצתו שתי ניידות משטרה בעימותים. 

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב הגיב לאירוע ודרש מהמפכ"ל יעקב שבתאי לערוך תחקיר מהיר בנוגע לאירוע ולהגיש את מסקנותיו תוך 24 שעות. בעקבות כך, המפכ"ל העביר לבר-לב מסמך מסקנות על האירועים האלימים בדיר אל אסד. לפי המסמך, למוקד המשטרה הגיעו דיווחים על קולות ירי נוספים, ובדיעבד התברר לשוטרים שהגיעו לשטח שמדובר בחתונה. הכוח חש סכנת חיים וביצע ירי באוויר. כמו כן, הוא הוסיף שהמשטרה אינה יכולה לקיים תחקיר בגלל חקירת מח"ש.