התקיפה הלילה

בתגובה לבלוני התבערה: חיל האוויר תקף ברצועה

צה"ל: תקפנו אתר לשיגור רקטות ומתחם צבאי של חמאס • שלושה מוקדי שריפות אותרו במועצה האזורית שער הנגב • השליח הקטרי אמר לחמאס כי חלוקת הכסף לפקידים תחל בימים הקרובים
כתבי כאן חדשות
06 בספטמבר 2021
13:43
עודכן ב 00:23

צה"ל תקף הלילה (שני) ברצועת עזה, בתגובה להפרחת בלוני תבערה לעבר העוטף אחר הצהריים. מצה"ל נמסר שהותקפו אתר לשיגור וכן מתחם צבאי של חמאס ובו מפעל מלט המשמש לבניית מנהרות טרור.  לאחר תקיפת חיל האוויר, דיווחו תושבים בשדרות על קולות של ירי מקלעים הנשמע מכיוון הרצועה. 

שלוש שריפות פרצו היום בעוטף עזה, בשל הפרחת הבלונים. בפיקוד הדרום טוענים כי עדיין לא ניתן לומר אם פנינו להסלמה בימים הקרובים, אך בהחלט צופים אירועי טרור דומים. ברקע, כלי תקשורת ברצועת עזה דיווחו מוקדם יותר הערב כי ארגוני הטרור ברצועה החליטו להשעות את פעילויות המחאה שמתקיימות בגדר בימים האחרונים. 

כלי תקשורת בעזה דיווח היום כי הפלגים ברצועה נותנים למתווכים ארכה עד 15 בספטמבר ליישום ההבטחות שקיבלו בנוגע להקלת על הרצועה. עם זאת, לא ברור מההודעה אם בכוונת הפלגים בעזה להשהות עד אז את פעילות המחאה בגדר והפרחת הבלונים. מוקדם יותר אמר השליח הקטרי שחלוקת הכסף הקטרי לפקידי חמאס ברצועה תחל בימים הקרובים, בהסכמה עם כל הצדדים. לדבריו, הוסכם גם על פתיחת כל המעברים באופן מלא.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי מצרים פועלת לחידוש השיחות בין ישראל לחמאס סביב סוגיית הנעדרים וגופות החיילים מייד לאחר חגי תשרי. השיחות יכללו פגישות בקהיר, בעזה ובישראל, תוך דילוג של המתווך המצרי בין היעדים. במצרים רוצים לרשום הישג של ממש בסוגיה עד סוף השנה הנוכחית, כשלפי שעה הנושא תוקע כל התקדמות ביחסים בין ישראל לעזה. מצד אחד ישראל מתנה שיקום של הרצועה בפתרון הנושא הזה וחמאס מהצד השני לא רוצה לקשור בין הדברים. העניין הזה צפוי לצוף גם בפגישת בנט - א-סיסי.

המשא ומתן להסדרה עם חמאס נמשך, ואתמול נמשך הפער בין הצדדים סביב היקף ההקלות לעזה. חמאס קצר סבלנות לגבי חלק מההקלות שהובטחו לו ושיישומן דורש זמן - ודורש את ההקלות הללו מייד. יחיא סינוואר רוצה הישג להתהדר בו מול הציבור העזתי וחושש להיתפס שוב כמי שנתן שקט ומכר את המאבק המזויין תמורת הקלות וכסף קטרי. כפי שזה נראה, ישראל ניצבת בפני ימים מתוחים, כשמנהיג חמאס ברצועת עזה צריך להכריע אם הולכים להסלמה או החרפה של השטח.

השתתפו בהכנת הידיעה: איתי בלומנטל, גל ברגר, אסף פוזיילוב, איציק זוארץ ואלון אמיצי