-
צילומים: שלו שלום, TPS

פרשת הרצח וההיעלמות: החשוד שהודה שחזר את חטיפת ניסים שטרית

חסידו של ברלנד ביצע שחזור של החטיפה מהדירה שאליה הגיע שטרית ועד ליער שבו נקבר • חשוד נוסף הובא לימ"ר ירושלים כדי לנסות לגלות פרטים נוספים מהאירוע ובעיקר מקום קבורתו של שטרית
ורד פלמן
04 בנובמבר 2021
21:05

פרשת הרצח וההיעלמות: בידי המשטרה שחזור של החטיפה והרצח של ניסים שטרית, כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. החשוד שהתוודה בפני החוקרים על חלקו במעשה והפליל שלושה חשודים אחרים, ביצע שחזור של החטיפה מהדירה שאליה פותה שטרית להגיע על ידי אחת החשודות ועד ליער שבו נרצח ונקבר.


כמו כן, היום הפגישו החוקרים את ברלנד עם החסיד שלו שהתוודה, כדי להשיג פרטים נוספים מהאירוע ובראשם מקום קבורתו של שטרית. חשוד אחר שהופלל הובא היום גם הוא למשרדי ימ"ר ירושלים – במטרה להוביל לפיצוח הנקודה החסרה, מקום קבורתו של הנער ובכך לפענח את כל האירוע.

אתמול, חשוד בפרשה, שהופגש עם אליעזר ברלנד בחדר החקירות וקיבל הוראה מראש הקהילה למסור פרטים בחקירה, הודה וקשר את עצמו לרצח של ניסים שטרית ב-1986 והפליל אחרים במעשה. החשוד התוודה, נלקח לזירת הרצח אך לדברי עורך דינו לא זכר היכן קברו אותו. לדברי החשוד - לא הייתה כוונה לרצוח את הנער.

כך פיענחתי רצח מלפני 30 שנה | האזינו לעוד יום עם אורן אהרוני

המשטרה אמרה היום בבית המשפט כי היא יודעת במדויק מי רצח את שטרית. בדיון הארכת המעצר של אחד החשודים בפרשה, אמרה נציגת המשטרה כי שטרית נרצח ככל הנראה ב-2 בפברואר 1986. המשטרה מחפשת בימים האחרונים אחר גופתו של שטרית, בעקבות מידע חדש שהגיע לידי המשטרה. בדיון בהארכת מעצרו של אחד החשודים בפרשה נאמר כי המשטרה גם יודעת כמה אנשים נכחו ברצח של אברהם אדרי. 

קודם לכן, החשודה שנעצרה במעורבות בפרשת חטיפתו של שטרית, שוחררה למעצר בית של שבוע, לבקשת המשטרה. היא שיתפה פעולה עם החוקרים, ערכה עימותים עם חשודים אחרים, ומסרה פרטים בין היתר על דירה שאליה אמרה לשטרית להגיע לפני שנעלם. 

שלשום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי במהלך חקירתו של אליעזר ברלנד, מנהיג הקהילה שנמצא בכלא, ושקשר את עצמו לפרשה, התקיימה פגישה עם אחיו של שטרית מאיר. בפגישה אמר ברלנד לשטרית: "אתה יכול לשבת שבעה ולומר קדיש, מצטער שלא אמרתי לך את זה לפני 35 שנה". 

מעצרו של ברלנד, הנושא עונש מאסר על עבירות מרמה והלבנת הון, הוארך בתשעה ימים בבית משפט השלום בירושלים. השופט ציין כי ברלנד, ראש קהילת "שובו בנים", קשר עצמו לחשדות המייחסים לו מעורבות במעשי הרצח של ניסים שטרית ושל אברהם אדרי לפני יותר משלושה עשורים.

צפו בסרט "רב הנסתר" של כאן 11 שהוביל למעצר החשודים