המפכ"ל רוני אלשיך
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המפכ"ל אלשיך: "כל עדי המדינה סיפקו את הסחורה"

בראיון לעיתון מקור ראשון התייחס אלשיך לחקירות נתניהו ולפרשת הצוללות: "עד המדינה מיקי גנור נתן כל מה שהתחייב לתת"
מערכת כאן חדשות
22 במרץ 2018
13:58

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך התייחס לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי "כל עדי המדינה סיפקו את הסחורה". את הדברים אמר אלשיך בראיון לעיתון מקור ראשון שצפוי להתפרסם מחר (שישי).

על תיק בזק אמר אלשיך ביחס לחשדות נגד נתניהו כי מיליארד שקלים הם כסף גדול לאדם פרטי, וכסף קטן למי שיושב על ברזי הקופה הציבורית. המפכ"ל גם רמז שעסקת השוחד, לכאורה, כללה לא רק פרסום ידיעות חיוביות על שרה נתניהו, אלא גם את הסרתן של ידיעות לא מחמיאות.

על מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות, בה לא חשוד נתניהו, אמר אלשיך כי "הוא סיפק סחורה, ואפילו בצורה טובה מאוד. אני חושב שהוא נתן את כל מה שהתחייב לתת, ועוד. לא תמיד אפילו הבן אדם עצמו יודע מה הוא מסוגל לתת". 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להיחקר במשטרה בתיק בזק ביום שני הקרוב. זו תהיה חקריתו השנייה של נתניהו, מאז הפך לחשוד בפרשת 4000.

ראש הממשלה היה אמור להיחקר כבר השבוע ולהיות מעומת עם החומרים שהעביר לאחרונה עד המדינה ניר חפץ, אך החקירה נדחתה בשל מחלה. לפי ההערכות גם הפעם רעייתו שרה תיחקר בפרשה. במקביל, ייתכן שגם בנו יאיר ייחקר. 

חקירתו הקרובה של נתניהו תהיה הראשונה מאז חתם מקורבם של הזוג ניר חפץ על הסכם עד מדינה. לפני מספר שבועות חתם חפץ על הסכם עד מדינה, במסגרתו יקבל חסינות מלאה, לא יועמד לדין, לא ייכלא, לא ייקנס ולא יספוג דין משמעתי או פלילי. בכך מצטרף חפץ למכל"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, ואל ראש הסגל במשרד ראש הממשלה לשעבר, ארי הרו, שהיו גם כן אנשי סודו של נתניהו וחתמו על הסכמי עד מדינה.