החשוד ברצח אורי אנסבכר שחזר את המעשה

ערפאת ארפאעיה, שמשתף פעולה בחקירה, שחזר בעין יעל את רצח הצעירה. הוא יובא מחר לדיון בהארכת מעצרו. דודה של אנסבכר בכאן רשת ב: "כשערבי הולך עם סכין ליער, הוא לא עושה את זה סתם בשביל הכיף. אסור לראות בזה עוד רצח"
רועי שרון
10 בפברואר 2019
13:21

ערפאת ארפאעיה, תושב חברון החשוד ברצח הצעירה אורי אנסבכר באזור ירושלים בשבוע שעבר, ביצע לפנות בוקר (ראשון) שחזור של הרצח בעין יעל. ארפאעיה יובא מחר לדיון בהארכת מעצרו.

דודה של אנסבכר, בועז בר יהודה, אמר היום בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב כי המניע למעשה בוודאות היה לאומני. "כשערבי הולך עם סכין ליער הוא לא עושה את זה סתם בשביל הכיף. "אסור לראות באירוע הזה עוד רצח ולטאטא אותו מתחת לשטיח", הדגיש בר יהודה.

האזינו לריאיון עם דודה של אורי אנסבכר בכאן רשת ב

הלילה כוחות צה"ל מיפו את ביתו של הפלסטיני מחברון החשוד ברצח, ונבחנת האפשרות שהוא ייהרס. בשב"כ הדגישו אתמול שחקירת הרצח מתמקדת במניע לאומני, אך החוקרים אינם שוללים מניע נוסף.

החשוד ברצח שהה בישראל באופן בלתי חוקי. אמש פרסם שב"כ פרטים חדשים מהחקירה, שמהם עולה כי ביום חמישי בבוקר ארפאעיה יצא מביתו בחברון כשברשותו סכין, ועשה את דרכו לכפר בית ג'אלה. הוא צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי, תקף אותה ורצח אותה.

הוא נעצר בלילה שבין שישי לשבת באזור רמאללה, בפעילות משותפת של הימ"מ, השב"כ וצה"ל. החוקרים עלו על עקבותיו לאחר ניתוח של ממצאים פורנזיים בזירת הרצח וממצאים מנתיחת הגופה. במהלך מעצרו של הפלסטיני סמוך למסגד באל-בירה שבאזור רמאללה, התפתחו עימותים בין כוחות הביטחון לתושבים במקום.