-

"טלפונים ציבוריים במקום סלולריים": הפשרה שנידונה עם אסירי חמאס

גורם פלסטיני ציין שהאסירים השהו את שביתת הרעב וימסרו את הטלפונים שלהם. המיסוך הסלולרי יישאר. שאר הסוגיות - הביקורים מעזה והסנקציות שננקטו נגד אסירי חמאס, ידונו אחרי הבחירות
רועי ינובסקי, רועי קייס ונורית יוחנן
08 באפריל 2019
13:08

גורם פלסטיני שמקורב למשא ומתן, אמר היום (שני) לכאן חדשות כי ממשלת ישראל והאסירים הביטחוניים של חמאס בדרך לסיכום בסוגיית הטלפונים הסלולריים. הגורם ציין כי במסגרת ההתקדמות שהושגה בין שירות בתי הסוהר לאסירים הושגו הבנות עקרוניות לכך שיוכנסו טלפונים ציבוריים לאגפי האסירים מארגון הטרור, אך המיסוך הסלולרי יישאר והאסירים ימסרו את הטלפונים הניידים.

לגבי שאר הסוגיות - הביקורים מעזה והסנקציות שננקטו נגד אסירי חמאס, אלו ידונו אחרי הבחירות. ההתקדמות הזו היא שהובילה להשהיית שביתת הרעב. העיתון הפלסטיני "אל-חדת'" דיווח היום כי משרד ראש הממשלה הוא זה שמנהל את המגעים מול נציגי האסירים.

בשירות בתי הסוהר ביקשו שלא להגיב לידיעה. בשב"כ הפנו לתגובה לדוברות שירות בתי הסוהר. במשרד ראש הממשלה מכחישים את הדיווח הפלסטיני ואומרים כי המגעים מול האסירים מנוהלים רק על ידי שירות בתי הסוהר.

בלשכת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמרו כי הובהר לאסירים הביטחוניים כי לא ינוהלו עמם מגעים בימים הקרובים וכן כי עמדת השר הייתה ונותרה שפרויקט חסמי הסלולאר הוא הכרחי ולא יסכים לבטל או להקפיא אותו. "מעבר לכך לא מתייחסים לדיווחים הפלסטינים", אמרו בלשכה.

אמש אמרו גורמים פלסטיניים לכאן חדשות כי האסירים הביטחוניים קיבלו החלטה לדחות בינתיים את השביתה שהייתה מתוכננת להתחיל אתמול. בידיעה שפורסמה מטעם האסירים בכלי התקשורת הפלסטיניים נכתב כי הוחלט על דחיית הצעד הראשון בשביתת הרעב לאור ההתפתחות במשא ומתן בין האסירים לבין שירות בתי הסוהר. 

לפני כשבועיים נדקרו שני סוהרים בכלא קציעות על ידי אסירים ביטחוניים. מחקירת האירוע עולה שמדובר באירוע מתוכנן ומאורגן על ידי מנהיגי האסירים הביטחוניים בכלא המזוהים עם ארגון חמאס. מן החקירה עולה כי מנהגי חמאס בכלא הם אלו שבחרו את המחבלים שביצעו את הפיגוע ובחרו את התזמון ודרך הביצוע.