טנק צה"ל בגבול עזה
צילום: אהרון קרון, פלאש 90

למרות הפסקת האש: צה"ל משאיר כוחות מתוגברים בגבול עזה

ראש הממשלה ושר הביטחון החליט להשאיר את הכוננות מחשש שברצועה יפוצצו את ההסכם. סגר הוטל על יהודה ושומרון לקראת יום העצמאות
רועי שרון
07 במאי 2019
20:18

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו הורה להשאיר כוחות גדולים בגבול רצועת עזה, כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. זאת מחשש שהג'יאהד האסלאמי או חמאס יפוצצו את הפסקת האש וינסו לבצע פיגוע לעבר שטח ישראל. כמו כן, גם הוטל סגר על שטחי יהודה ושומרון לקראת יום העצמאות והאירוויזיון. 


הבוקר חידשה ישראל את מעבר הדלקים לרצועת עזה, במסגרת הפסקת האש. מסוף הדלקים במעבר כרם שלום נפתח למעבר משאיות, לאחר שאתמול היה סגור, אך המעברים עצמם לא נפתחו בשל הסגר של אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות.

בתוך כך, עיתון ערבי מדווח מפי מקורות כי במסגרת ההבנות בין ישראל לפלגים הפלסטיניים סוכם שישראל תפסיק את מדיניות הסיכולים הממוקדים שהחלה במהלך סבב הלחימה האחרון, הן ברמת הדרג הבכיר והן ברמת הפעילים הצבאיים והפוליטיים. כמו כן דווח שישראל לא תפתח באש לעבר הפלסטינים המפגינים מדי שבוע לאורך גדר הגבול, אחרת - ההסכם יבוטל.

אתמול נכנס לתוקפו הסכם הפסקת אש בתום סבב לחימה שהתחיל בשבת ובו נורו לישראל כ-700 רקטות. ערוץ אל-ערביה פירט את הסעיפים שעלו לכאורה בהבנות בין ישראל לארגוני הטרור ברצועת עזה. על פי הדיווח שמקורו במשלחת המצרית ובמקורות פלסטיניים, מרחב הדיג יורחב מחדש ל-15 מייל ימי החל מהיום, תתאפשר הכנסת דלק, יוסרו המגבלות על הכנסת סחורות ותחודש העברת הכספים לרצועה.