חלוקת כסף קטרי ברצועת עזה
צילום: אי-פי

דיווח: השליח הקטרי יגיע בסוף השבוע לחלק כסף ברצועה

בדיווח בעיתון לבנוני נכתב כי מדובר בחלק מההבנות שסוכמו בין ישראל לעזה. עוד דווח בעיתון כי ארגוני הטרור ברצועה שומרים על דריכות מחשש לפעולה ישראלית שתנסה לשפר את התדמית הביטחונית של ישראל בעיני הציבור
שמעון מיג'אן
08 במאי 2019
07:21

העיתון הלבנוני אל-אחבאר דיווח הבוקר (רביעי) כי שליח קטר למזרח התיכון, מוחמד אל-עמאדי, צפוי לבקר ברצועת עזה בסוף השבוע כדי לחלק מענק כספי לאנשי חמאס ולמשפחות נזקקות. דווח כי מדובר בחלק מההבנות שעליהן סוכם בין ישראל לבין הרצועה.

עוד דווח בעיתון כי ארגוני הטרור ברצועה שומרים על דריכות מחשש לפעולה ישראלית שתנסה לשפר את התדמית הביטחונית של ישראל בעיני הציבור. על פי הדיווח, ארגוני הטרור הבהירו למתווכים כי "פעולה כזו תגרור סבב אלים יותר".

אמש איים מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה על ישראל בריאיון לרשת אל-מיאדין המזוהה עם חיזבאללה ואמר כי "אם ישראל לא תצליח להכיל את ההתנגדות ולפרק אותה מנשקה - אנחנו נהיה במערכה בקיץ". נחאלה אמר כי "מה שהיה בסבב הזה הוא תרגיל באש חיה להתנגדות". הוא טען כי המערכה הגדולה תגיע וכי ארגוני הטרור ערוכים לקראתה. "לולא המאמצים להפסקת האש ואם ההסלמה הייתה נמשכת עוד שעה - תל אביב הייתה מופצצת", אמר בריאיון. 

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה להשאיר כוחות גדולים בגבול רצועת עזה. זאת מחשש שהג'יאהד האסלאמי או חמאס יפוצצו את הפסקת האש וינסו לבצע פיגוע לעבר שטח ישראל. כמו כן, גם הוטל סגר על שטחי יהודה ושומרון לקראת יום העצמאות והאירוויזיון. 

שלשום נכנס לתוקפו הסכם הפסקת אש בתום סבב לחימה שהתחיל בשבת ובו נורו לעבר ישראל כ-700 רקטות. ערוץ אל-ערביה פירט את הסעיפים שעלו לכאורה בהבנות בין ישראל לארגוני הטרור ברצועת עזה. על פי הדיווח שמקורו במשלחת המצרית ובמקורות פלסטיניים, מרחב הדיג יורחב מחדש ל-15 מייל ימי החל מהיום, תתאפשר הכנסת דלק, יוסרו המגבלות על הכנסת סחורות ותחודש העברת הכספים לרצועה.