מחנה פליטים בלאטה
צילום: אי-פי

פליטים דור 4: החיים במחנות הפליטים

תיעוד נדיר: שנתיים בתוך מחנות הפליטים הפלסטיניים. המבוגרים שמחכים לחזור לביתם, הצעירים שנולדו במחנות וחיים את הכמיהה הביתה, והאנשים שכבר אמרו נואש והשאירו את החלום מאחור מספרים על חלום השיבה | צפו
גל ברגר
02 בדצמבר 2019
18:13
עודכן ב 06 דצמבר 12:17

איך נראים החיים בתוך מחנות הפליטים ביהודה ושומרון? גל ברגר, ראש תחום הפלסטינים בכאן חדשות, הסתובב במשך שנתיים בסמטאות של מחנות הפליטים הפלסטינים בגדה, וחזר עם תיעוד מרתק של החיים במקום שאמור היה להיות ארעי, אך הפך לבית קבע.

צפו בפרק הראשון בסדרה 

הפרק הראשון עוסק בחלום השיבה - המבוגרים שמחכים לחזור לביתם, הצעירים שנולדו במחנות וחיים את הכמיהה הביתה, והאנשים שכבר אמרו נואש והשאירו את החלום מאחור. מוחמד ג'עפרי, המתגורר במחנה הפליטים דהיישה, סיפר כי הוא מעוניין בדו-קיום, אך הוסיף: "תן לי סיכוי לחיות. אל תזרוק אותי בתוך מחנה 70 שנה ותגיד לי אחר כך 'אני רוצה לעשות איתך שלום'".

צפו בפרק השני בסדרה 

בפרק השני תושבי מחנות הפליטים הפלסטיניים אל-ערוב, אל-אמערי ודהיישה מספרים על הצפיפות, האבטלה, העוני, היעדר הפרטיות והשכנים שנמצאים מעבר לחלון ושומעים הכול.

צפו בפרק השלישי בסדרה

בערים הפלסטיניות מסרבים להעסיק אותם, ההנהגה רואה בהם משתפי פעולה עם יריבו של אבו מאזן והם מצידם רואים בבכירי הרשות מושחתים. מהו מעמדם של הפליטים בסולם החברתי-פלסטיני?

צפו בפרק הרביעי בסדרה

המצב הקשה במחנות הפליטים שנותרים מוזנחים כבר שנים ארוכות לא משתפר. למי יש אינטרס להשאיר אותם במצב גרוע. וגם, מה האינטרס הפוליטי שממשיך לתדלק את חלום השיבה.