תת ניצב גיא ניר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מסתמן: כתב האישום המשמעתי נגד תנ"צ גיא ניר והקצינה צ' יבוטל

השניים מנהלים מאבק נגד צמרת המשטרה כבר ארבע שנים. ניר טוען כי מתנכלים לו בגלל שחשף שחיתויות במשטרה, ואילו צ' אומרת כי הואשמה בגלל תלונתה נגד רוני ריטמן. על פי הסדר, שטרם נחתם, ניר יפרוש בתנאים הולמים
רועי ינובסקי
12 בדצמבר 2019
18:58

כתב האישום המשמעתי נגד תת-ניצב גיא ניר והקצינה צ' יבוטל. כך מסתמן הערב (חמישי), בעקבות הליך גישור שמתנהל בבית הדין המשמעתי של המשטרה, ובו הגיעו התביעה ועורכי דינו של ניר להסכמה כי האישום יבוטל, והקצין יפרוש מהמשטרה בתנאים הולמים. ההסדר טרם נחתם.

תת-ניצב ניר והקצינה צ' מנהלים מאבק נגד צמרת המשטרה כבר ארבע שנים. במשטרה האשימו את השניים בביצוע עבירות משמעתיות, והוגש נגדם כתב אישום משמעתי בגין התנהגות שאינה הולמת. ניר טען שהמשטרה מתנכלת לו משום שחשף שחיתויות. בין היתר טען ניר כי סוכל מינויו של גל הירש למפכ"ל, וכי נאסף מודיעין נגד קציני משטרה בכירים.

הקצינה צ' היא הקצינה שהתלוננה נגד מפקד יחידת להב 433 לשעבר ניצב רוני ריטמן. כמו ניר, גם היא טענה שצמרת המשטרה ואגף החקירות התנכלו לה בגלל תלונתה.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בעקבות המלצת בית הדין למשמעת לבצע הליך גישור בעניינו של הקצין, בימים אלה נבחנת האפשרות לסיים את העסקתו של תנ"צ ניר במשטרת ישראל, ובמקביל אף נבחנת סוגיית ההליך המשמעתי המתנהל נגדו. נדגיש כי טרם התקבלה החלטה בעניין".