נוחי דנקנר
צילום: פלאש 90

הנשיא קיצר את עונשו של נוחי דנקנר בארבעה חודשים

עונשו קוצר בשל נסיבות רפואיות וכדי שיוכל לעמוד בפני ועדת השיחרורים בהקדם. אם הוועדה תקצר את עונשו, דנקנר צפוי להשתחרר ב-30 בינואר
אוריה אלקיים ותמר אלמוג
13 בינואר 2020
13:23

נשיא המדינה ראובן ריבלין הודיעה היום (שני) על קיצור עונשו של איש העסקים נוחי דנקנר בארבעה חודשים בשל נסיבות רפואיות. ארבעת החודשים שהופחתו לו יתווספו לתקופת המאסר על תנאי שהוטלה עליו. ההחלטה תאפשר לדנקנר לעמוד בפני ועדת השיחרורים בהקדם, ולא בחודש מאי כפי שהיה אמור. אם הוועדה תקצר את עונשו, דנקנר ישתחרר ב-30 בינואר. 

בהודעה שנמסרה מבית הנשיא נאמר כי ההחלטה התקבלה בשל נסיבות רפואיות שלא עמדו בפני בית המשפט בעת מתן גזר הדין, ושעל פי חוות דעת רפואיות, הוחמרו מאוד בתקופת מאסרו של דנקנר ומחייבות התערבות רפואית דחופה.

בסוף חודש פברואר פנה דנקנר לנשיא המדינה בבקשה לחנינה. בתחילת חודש דצמבר פורסם כי נפתחה חקירה פלילית נגד איש העסקים והוטל צו פרסום על פרטיה. דנקנר נחקר בכלא במסגרתה ובקשת החנינה שלו עוכבה בשל העניין. בשבוע שעבר הודיעה פרקליטות מחוז מרכז לעורכי דינו של דנקנר על החלטתה לסגור את תיק החקירה החדש נגדו.

עד כה נשא דנקנר בכ־14 חודשים מתוך 36 חודשי המאסר שנגזרו עליו בגין הרצת מניות. בהצהרה קצרה בכניסה לבית הסוהר אמר: "יום קשה לי ולמשפחתי, נלחמתי על חפותי. אני מאמין בקב"ה שהכל לטובה, בוטח במערכת הצדק והמשפט ואוהב מאוד את מדינת ישראל".