אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט
צילום: פלאש 90

מסתמן: עו"ד דן אלדד ימונה למ"מ לפרקליט המדינה

פרסום ראשון: שר המשפטים נוטה למנות את מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות לאחר הכישלון עם בן-ארי גינזברג. אלדד נמנה עם שלושת הפרקליטים הראשונים שאותם סימן אוחנה כבר לפני חודשיים כמועמדים לתפקיד
השבוע
31 בינואר 2020
21:40

שר המשפטים אמיר אוחנה נוטה למנות את מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות, עורך הדין דן אלדד, לממלא מקום פרקליט המדינה. כך פרסם הערב (שישי) לראשונה פרשננו מרדכי גילת בתוכנית "השבוע" בכאן 11. אלדד נמנה עם שלושת הפרקליטים הראשונים שאותם סימן אוחנה כבר לפני חודשיים כמועמדים לתפקיד.


שמו של אלדד חוזר לצמרת הרשימה והופך לשם המועדף, לאחר שאורלי בן-ארי גינזברג הודיעה כי אינה מעוניינת להמשיך בהתמודדות על התפקיד, בעקבות הסערה שעורר מינויה. לאלדד יש ניסיון במגרש הפלילי - במחלקה שלו נולדו תיקי ישראל ביתנו. יש לו הצלחות במלחמה בשחיתות הציבורית, אך הוא חתום גם על עסקאות טיעון עם עובדי ציבור שסרחו והיו ראיות להרשעתם בלקיחת שוחד.

ספק אם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יתמוך במינוי זה. מנדלבליט היה מעדיף למנות לתפקיד הזמני את שלמה למברגר או את ליאת בן-ארי, אך השר מתנגד.

בסוף דצמבר החליטה בן ארי-גינזברג לוותר על המינוי לממלאת מקום פרקליט המדינה. בסביבתו של שר המשפטים אוחנה זעמו על מה שכינו "ההצלחה לסכל את המינוי". מלכתחילה מינויה היה בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה ועם המינוי, הצהיר מנדלבליט כי בן ארי אינה עונה לאמות המידה הנדרשות לתפקיד זה. בהמשך, ובעקבות עתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון, הקפיא בג"ץ את המינוי. ההחלטה התקבלה רגעים אחדים לפני טקס הפרידה מפרקליט המדינה היוצא שי ניצן, בו הייתה אמורה בן ארי לשאת דברים.