הוריה של יסמין וינטה

הוריה של התינוקת יסמין וינטה יגורשו מהארץ

פרסום ראשון | אשרת השהייה של הורי התינוקת, שנהרגה בידי סייעת בגן בפתח תקווה, לא הוארכה על ידי רשות האוכלוסין וההגירה. מהרשות נמסר: "אין מדובר בגירוש כי אם בסיום אשרה בסופה עליהם לכבד את החוקים בישראל ולשוב לביתם"
איתי שיקמן
18 במאי 2020
19:29

רשות ההגירה והאוכלוסין סרבה להאריך את אשרת השהייה של ולדימיר ודורינה וינטה, הוריה של התינוקת יסמין וינטה. כך פורסם הערב (שני) לראשונה בכאן חדשות.  עורך דינה של המשפחה, קובי שקלאר, פנה בחודש פברואר ללשכת שר הפנים אריה דרעי, אך הבקשה סורבה. מנכ"ל רשות האוכלוסין אישר להורים להיכנס לארץ לדיונים משפטיים.

תגובת רשות האוכלוסין וההגירה: "מדובר בשני אזרחים זרים השוהים בישראל ומבקשים להמשיך לעבוד בארץ, כפי שמבקשים זרים רבים אחרים. בנסיבות המצערות של המקרה, בתם של השניים, שאינם זוג מזה זמן מה, קבורה במולדתם ולא בישראל. לאור האמור, איננו מוצאים מקום לאשר המשך שהייתם בישראל, שאושרה בנסיבות מסוימות, ועליהם לשוב למולדתם. נבהיר כי אין מדובר בגירוש כי אם בסיום אשרה בסופה עליהם לכבד את החוקים בישראל ולשוב לביתם".

לפני כשנה גזר בית המשפט המחוזי בלוד 17 שנות מאסר בפועל ועוד 18 חודשי מאסר על תנאי על אינה סקיבנקו - הסייעת שהודתה והורשעה בהריגת התינוקת יסמין וינטה בגן "מאשה והדב" בפתח תקווה במאי 2018. הסייעת הודתה והורשעה במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמה בינואר האחרון.

עורך הדין קובי שקלאר אמר בתגובה: "מדובר בזוג הורים שקרה להם הנורא מכל. איבדו את התינוקת הראשונה והיחידה שלהם. הם קיבלו ויזה הומניטרית בהתערבותו של הנשיא עצמו, שפנה לשר הפנים דרעי והשר אכן נעתר לבקשתם. דומה הדבר שעתה, כאשר הדבר ירד מהכותרות, ואינו משרת יותר את בעלי התפקידים הרמים, הם זרקו את זה להליך השגרתי, האופייני למשרד הפנים הדוחה כל בקשה לוויזה הומניטרית גם אם לא השתנו כלל הנסיבות ואף לא טרחו לנמק את הסירוב. נגיש ערעור על ההחלטה. אנחנו סמוכים ובטוחים שבית הדין לערערים יקבל את העתירה".

עורך הדין קובי שקלאר