אסף ברגיג ויאשיהו בלום

נחשפה זהותו של החשוד בדקירת יאשיהו בלום בחוף הים בראשון לציון

אסף ברגיג בן 18 מלוד הוא הצעיר מבין ששת העצורים, שהמשטרה חושדת בו כי דקר למוות את בלום - בן 22 מהיישוב עלי, בשבת בחניון סמוך לחוף הים בראשון לציון. מעצרו של ברגיג הוארך בשבוע
דניאל אלעזר
13 באוגוסט 2020
09:14
עודכן ב 14:09

אסף ברגיג, בן 18 מלוד, הוא הצעיר מבין ששת העצורים שהמשטרה חושדת כי דקר למוות את יאשיהו בלום, בן 22 מהיישוב עלי, ביום שבת - כך נודע לכאן חדשות הבוקר (חמישי). בית המשפט השלום בראשון לציון אישר את הפרסום כי ברגיג הוא החשוד המרכזי והאריך את מעצרו בשבעה ימים.

מעצרם של שישה חשודים נוספים הוארך, של שלושה בשבוע ושל השאר בחמישה ימים. המשטרה מייחסת לברגיג עבירות של חשד לביצוע רצח לאחר תכנון, השמדת ראיות, שיבוש הליכי משפט וקשירת קשר לביצוע פשע. 

עורך דינו, משה יוחאי, טען בדיון שפרסום שמו נועד לייצר לחץ, אך נציג המשטרה הכחיש שהמשטרה היא זו שפרסמה את שמו. לדבריו "מרשי שולל בתוקף את החשדות ומסר גירסה סדורה למשטרה שתיבדק". בדיון עלה כי ברגיג, שנחקר עד כה שלוש פעמים, שתק ברוב חקירותיו, ולשאלות שבחר להשיב נמצא דובר שקר. כך למשל בחקירתו הראשונה סיפר לחוקרים כי הוא יצא לתל אביב, נרדם והתעורר בביתו, כך שלא היה נוכח כלל בקטטה. בגרסה אחרת שמסר הוא אישר שהיה מעורב באירוע.

עד כה המשטרה טרם השיגה את הצילומים ממצלמות האבטחה שתיעדו את אירוע הדקירה, שהתרחש בזמן קטטה בין צעירים בחניון הסמוך לחוף הים בראשון לציון. אולם שחזור שביצעה אחת מהצעירות שנעצרו, ועדויות נוספות שהגיעו לידי החוקרים, קושרות את ברגיג לדקירה. 

אותה צעירה, בת 20, היא אחת משלוש הנשים הנוספות שנעצרו בתחילת האירוע ושוחררו למעצר בית. היא הסיעה את החשודים, בהם את ברגיג, לבתיהם בסיום הקטטה. יום לאחר האירוע היא שחזרה בפני החוקרים את התרחשות האירועים, לדבריה, בזמן הקטטה והדקירה היא נותרה ברכבה, שהיה מרוחק ממקום הרצח ולכן לא יכלה לראות או לדעת על מה שארע. אך בהמשך השחזור סיפרה כי אחד מהמעורבים אמר לברגיג "תזרוק את הסכין" והוא זרק אותה סמוך לכביש 431.

הצעירה הובילה את השוטרים למקום והם הצליחו לאתר את הסכין. גורם המעורה בפרטים אמר לכאן חדשות כי בחקירתו הוטח בברגיג העובדה שהוא זה שזרק את הסכין, והוא מי שלמעשה שאחראי למותו של בלום, והצעיר הכחיש זאת. לדברי הגורם, ברגיג הודה כי השתתף בקטטה, אך טען שמעורבותו הסתכמה רק בזה.

גורם אחר המעורה בפרטי האירוע אמר כי שאר החשודים ממשיכים לשמור על שתיקה בחקירה. לדבריו הסיבה לכך היא שהם ״לא רוצים להפליל את חבריהם, על אף שהם יודעים בדיוק מי הדוקר״. מחקירה ראשונית של האירוע עולה שפרץ ויכוח בין שתי חבורות צעירים בחניון חוף הים ארבע על ארבע, במהלכו נדקר בלום ומת. החניון המדובר מרושת במצלמות אבטחה רבות של העירייה. 

אימו של הנרצח טוענת כי בנה כלל לא היה מעורב בקטטה, ונרצח ללא סיבה. "זה הגרוע מכל, זה דבר שאף אמא לא רוצה לשמוע", אמרה האם מרים בלום לכאן חדשות. "הוא ישב בצד, הוא לא היה מעורב בשום קטטה, הקטטה גלשה אליו. אלו שהתחילו את הקטטה פשוט משכו אותו ודקרו אותו. הוא היה ילד טוב לב, הוא עמד להירשם ללימודים ולהקים עסק עם חבר שלו. הוא היה ילד מבריק עם כל החיים לפניו, וכל זה נלקח ממנו ברגע. בלי שום סיבה".

עורך הדין משה יוחאי