חסן נסראללה
צילום: אי-פי

נסראללה: כמות הטילים המדויקים שלנו הוכפלה

מנהיג חיזבאללה התייחס בריאיון לערוץ "אלמיאדין" לפעילות ישראל בלבנון והבטיח שוב לנקום על מות פעיל הארגון בסוריה • נסראללה טוען: יורש העצר הסעודי העלה את החיסול שלי בשיחה עם טראמפ • על פרסום כאן חדשות בנוגע לצוללת ישראלית בדרך לאיראן: כולם הכחישו, אפילו הישראלים
עומרי חיים ואלון אמיצי
28 בדצמבר 2020
02:04

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, אמר אתמול (ראשון) בריאיון לערוץ "אלמיאדין" שמיזם פיתוח הטילים המדויקים של הארגון לא נעצר, אלא הוכפל לעומת השנה שעברה. עוד הוסיף מנהיג חיזבאללה שישראל הפחיתה את מספר המטוסים בלי טייס הטסים מעל שמי לבנון, מאז שארגונו הכריז שיפיל אותם. עוד אמר כי ישראל אף שולחת כלי טייס נוספים כדי להתגונן מפני מתקפה של מערכות ההגנה האווירית של חיזבאללה. 

נסראללה התייחס שוב להרג פעיל הארגון בתקיפה בסוריה בחודש יולי האחרון – שיוחסה לישראל, וציין כי התגובה לכך תהיה "מתאימה ורצינית", ותשיב את ההרתעה. הוא הוסיף כי בידי הארגון אמצעי לחימה שישראל לא יודעת עליהם, והם "נמצאים וידועים במעגל מצומצם מאוד" בחיזבאללה. על המשא ומתן בין ישראל ולבנון בכל הנוגע לשרטוט הגבול הימי הוא הודיע כי המהלך נעצר ולא מתקיימות פגישות חדשות בין הצדדים בנושא. 

נסראללה אף התייחס לפרסום כאן חדשות על צוללת ישראלית שעשתה את דרכה באחרונה לאיראן. לדבריו, אין מידע מאומת לגבי הדיווח: "האיראנים הכחישו ואפילו הישראלים לא אישרו ולא הכחישו". 

בתגובה לשאלה מהו המסר שלו לערביי ישראל, הוא ציין כי לדעתו במלחמה עתידית, "לבבות ושכלי הפלסטינים בתוך ישראל יהיו כולם איתנו". לדבריו, הפלסטינים מחכים לכל הזדמנות שתוכל לשנות את המשוואה באזור לטובתם. "לפי מה שאנחנו שומעים מעמדותיהם, הם מצפים ליום שבו תשוב פלסטין להיות מהים עד הנהר", אמר.

סעודיה, טראמפ ותוכנית החיסול 

מנהיג חיזבאללה סיפר בריאיון שנאמר לו על ידי כמה גורמים שיורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, העלה את נושא חיסולו כבר בפגישה הראשונה שקיים עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, לאחר בחירתו לבית הלבן. לדבריו, לפי המידע שבידי חיזבאללה, הארגון נוהג לפי ההיגיון שסעודיה העלתה את האפשרות שחיסולו של נסראללה יתבצע על ידי ישראל, לבקשת סעודיה ובאישורה של ארצות הברית. 

לטענתו, הארגון קיבל כמה אזהרות מגורמים ולפיהן יהיה ניסיון לחסל אותו או בכירים אחרים בחיזבאללה. "זה טבעי, וזו אפשרות שהייתה קיימת אפילו לפני חיסול קאסם סולימאני", הסביר. עוד הוסיף נסראללה שלפני הבחירות בארצות הברית היה שיח רב על כך שטראמפ זקוק להישג כלשהו, ולכן האפשרות של חיסול עולה על הפרק. 

עם זאת, ציין מנהיג חיזבאללה כי אין בידיו מידע מאומת בכל הנוגע לתקיפה אמריקנית או ישראלית לפני סוף כהונתו של טראמפ, אותו כינה: "המג'נון הכועס". ועדיין, הוא טוען כי "יש לפעול בזהירות ובערנות, העימות יקרה, אבל אנחנו נחליט על התזמון".