16 עובדים מאשימים את ג'ימי פאלון ביצירת סביבת עבודה רעילה

16 עובדים טוענים: ג'ימי פאלון יוצר סביבת עבודה רעילה
בתחקיר שפרסם מגזין "רולינג סטון" טענו 14 עובדים לשעבר ושני עובדים נוכחיים בתוכנית האירוח של פאלון, כי התנהגותו הבלתי יציבה של המגיש, שכללה לדבריהם התפרצויות, הותירה אותם מאויימים • רשת אן-בי-סי בתגובה: "עובדים העלו בפנינו בעיות. אלו נבדקו וננקטו צעדים במידת הצורך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ימי פאלון, 2018
צילום: גטי אימג'ס

עובדים בתוכנית "טונייט שואו", תוכנית האירוח המרכזית של רשת אן-בי-סי האמריקנית, מאשימים את מגיש התוכנית, הקומיקאי ג'ימי פאלון, ביצירת סביבת עבודה רעילה בשל "התנהגותו הלא יציבה". כך פורסם הערב (חמישי) בתחקיר של מגזין "רולינג סטון".

בתחקיר הוצגו טענות של 14 עובדים לשעבר ושני עובדים נוכחיים באשר להתנהלותו של פאלון במקום העבודה ולתקשורת שקיים עם מנהלים אחרים בהפקה, שהותירו אותם מאויימים, לדבריהם. לטענת העובדים, התנהגותו של מגיש התוכנית כללה התפרצויות על עובדים, שהובילה לסביבת עבודה קודרת במיוחד.

פאלון מארח בתוכניתו את גל גדות, 2017 (צילום: אי-פי)

עובד לשעבר בצוות ההפקה מסר למגזין כי התחושה בסביבת העבודה השתנתה כבר ב-2014, אז החל פאלון להגיש את התוכנית. "אנשים שעבדו ישירות תחת מפיקים מסויימים הרגישו שאם יעשו טעות אחת, יפוטרו בקלות".

בעוד שמנחה התוכנית זוכה לאהדה גדולה, נטען בתחקיר כי הוא נוטה לשינויים קיצוניים במצב הרוח שלו. "זה כאילו אם ג'ימי במצב רוח רע - היום של כולם נהרס", אמר עובד לשעבר. "אנשים לא היו צוחקים במשרד או מדברים אחד עם השני. כי אם ג'ימי היה רואה את זה - הוא היה מתפוצץ". עוד דווח כי במהלך תשע השנים בהן משמש פאלון מגיש בתוכנית, בעקבות התנהגותו התחלפו לא פחות מתשעה מפיקים בכירים.

רבים טענו בתחקיר כי עזבו את התוכנית מדאגה לבריאותם הנפשית. אחרים טענו כי השתמשו בחדרי אירוח כ"חדרי בכי" כדי לפרוק את שעל לבם, אחרים תיארו חיים בפחד בזמן שעבדו בתוכנית, וכי סבלו מסיוטים והתקפי חרדה. עובד אחד אף טען כי החל ליטול תרופות נגד חרדה לראשונה, אחר טען כי ירד כמעט 20 ק"ג ממשקלו.

ג'ימי פאלון וג'יי לנו קודמו בכס ההגשה, 2013 (צילום: אי-פי)

"מבחינה נפשית, הייתי בנקודה הנמוכה ביותר בחיי", אמר אחד העובדים בתחקיר. "לא רציתי לחיות עוד. חשבתי לסיים את חיי. עמוק בפנים ידעתי שלעולם לא אעשה את זה, אבל בראש שלי תהיתי - 'למה אני חושב על זה כל הזמן?'". אחר תיאר את האכזבה הגדולה ממה שחשב שתהיה "עבודת החלומות". הוא סיפר על "כתיבה עד לשעות הקטנות של הלילה יכולה להיות חלום של הרבה אנשים, אבל מהר מאוד זה הופך לסיוט".

בתגובה שנמסרה ל"רולינג סטון", מסר דובר מטעם רשת אן-בי-סי כי תוכניתו של פאלון אינה שונה מכל מקום אחר. "אנחנו גאים ב'טונייט שואו' ויצירת סביבת עבודה מכבדת נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו", נכתב בהודעה. "כמו בכל מקום עבודה, היו לנו עובדים שהעלו בפנינו בעיות. אלו נבדקו וננקטו צעדים במידת הצורך. אנו מעודדים עובדים שחשים שחוו או צפו בהתנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם המדיניות שלנו, לדווח כדי שנוכל לטפל בהתאם".

פאלון מארח את נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה, 2016 (צילום: אי-פי)

פאלון, בן 48, התפרסם לראשונה בשנת 1998 כחבר בצוות השחקנים בתוכנית המערכונים "סאטרדיי נייט לייב". הוא עזב את התוכנית ב-2004, והגיש את תוכנית הלייט-נייט של רשת אן-בי-סי מאז 2009 עד אשר החליף את ג'יי לנו כמגיש ה"טונייט שואו".

בשנת 2010 הנחה את טקס פרסי האמי, ובשנת 2017 את טקס פרסי גלובוס הזהב. מאז פרוץ שביתת התסריטאים בהוליווד בראשית חודש מאי, תוכניתו של פאלון כמו גם יתר תוכניות הלייט נייט של ג'ימי קימל, סת' מאיירס וסטיבן קולבר ברשתות השידור המתחרות, אינן משודרות.

הפופולריים