קייטי פרי מכרה את הקטלוג המוזיקלי שלה ב-225 מיליון דולר

קייטי פרי מכרה את הקטלוג המוזיקלי שלה ב-225 מיליון דולר
כוכבת הפופ האמריקנית מכרה את הזכויות על הקלטות המאסטר שלה ועל חמישה מאלבומי האולפן שלה, לחברת "ליטמוס מיוזיק" • פרי מצטרפת לרשימה ארוכה של אמנים שביצעו לאחרונה את המהלך העסקי, בהם ג'סטין ביבר, סטינג וברוס ספרינגסטין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קייטי פרי, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

אחרי חודשים של שמועות, הזמרת האמריקנית קייטי פרי מכרה את הזכויות על הקטלוג המוזיקלי שלה לחברת "ליטמוס מיוזיק" (Litmus Music), תמורת 225 מיליון דולר. כך הכריזה הערב (שני) החברה אותה הקים נשיאה לשעבר של חברת "קפיטול רקורדס", דן מק'קרול.

העסקה כוללת את חלקה של פרי בהקלטות המאסטר וזכויות על חמשת האלבומים שהוציאה בשנים 2008 עד 2020 - One of the Boys, Teenage Dream, Prism, Witness ו-Smile. עם זאת, חברת יוניברסל מיוזיק גרופ תמשיך להחזיק בהקלטות המאסטר של אלבומים אלו.

אחרי שנים בהם הייתה אחת מכוכבות המוזיקה המרכזיות בעשור השני של שנות ה-2000, פרי האטה בשנים האחרונות את קצב העבודה שלה. מאז 2018 היא משמשת שופטת בתוכנית הריאליטי "אמריקן איידול". בינואר 2021 הופיעה במשדר ההשבעה של הנשיא ג'ו ביידן, ובחודש מאי האחרון השתתפה בחגיגות הכתרת המלך צ'רלס בבריטניה.

"ליטמוס מיוזיק" הוקמה בקיץ 2022 ורכשה בדצמבר האחרון את הזכויות לקטלוג המוזיקלי של הזמר האוסטרלי קית' אורבן תמורת סכום שלא פורסם. פרי מצטרפת לשורה ארוכה של אמנים, חיים ומתים, שמכרו את הזכויות על הקטלוג המוזיקלי שלהם תמורת מאות מיליוני דולרים. הבולטים שבהם - ג'סטין ביבר, סטינג, ברוס ספרינגסטין ומייקל ג'קסון.

הפופולריים