זוכת האירוויזיון מאוקראינה הוכנסה לרשימת המבוקשים ברוסיה

ברשימת המבוקשים של רוסיה: זוכת האירוויזיון מאוקראינה
הזמרת האוקראינית ג'מאלה מואשמת על ידי הקרמלין בהפצת "מידע שקרי" על הצבא הרוסי • לאחר שנמלטה מארצה, עם פלישת הצבא הרוסי, אמרה בריאיון לכאן חדשות: "אני לא מרגישה בטוחה. סימנו אותי, פחדתי להפוך למטרה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הזמרת האוקראינית ג'מאלה לאחר הזכייה באירוויזיון, מאי 2016
צילום: גטי אימג'ס

הזמרת האוקראינית ג'מאלה, זוכת אירוויזיון 2016, הוכנסה אל רשימת המבוקשים של ממשלת רוסיה. כך דיווח אתמול (שני) אתר האופוזיציה הרוסי Mediazona.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

על פי הדיווח, הזמרת ששמה האמיתי הוא סוזנה ג'מאלדינובה, מואשמת בהפצת "מידע שקרי" על פעילות הצבא הרוסי. ליתר דיוק, מדובר בריאיונות בהם התייחסה אל הטבח שביצע הצבא הרוסי בעיר בוצ'ה בשנת 2022, לו רוסיה מכחישה כל קשר עד היום על אף קיומן של הוכחות בנושא. הקרמלין נוהג להכניס לרשימת המבוקשים אישים שסותרים את המדיניות הרשמית של פוטין באשר לפלישה הרוסית לאוקראינה.

הזמרת בת ה-40 זכתה בתחרות האירוויזיון של 2016 עם השיר "1944". השיר, שאת מילותיו כתבה ג'מאלה, עוסק בגירוש הטטרים מקרים שהתרחש בשנת 1944 ובסבתא-רבתא שלה שאיבדה את בתה במהלך הגירוש.

המייסדים וממשיכי הדרך הרצחנית: הפנים שמאחורי חמאס

עם פרוץ המלחמה באוקראינה בפברואר 2022, נמלטה הזמרת עם משפחתה מארצה והיא שוהה כיום באוסטרליה. בריאיון שהעניקה אז למאיה ראכלין בכאן חדשות, אמרה: "ב-2016 כשהשתתפתי באירוויזיון התנהל קמפיין רחב ברוסיה נגד המשפחה שלי. לא הרגשתי בטוחה אז, אני לא מרגישה בטוחה גם עכשיו. סימנו אותי, פחדתי שאהפוך למטרה".

הפופולריים