דיווח: חצי מקטלוג השירים של מייקל ג'קסון נמכר בעסקת ענק

דיווח: חצי מקטלוג השירים של מייקל ג'קסון נמכר בעסקת ענק
על פי מגזין "בילבורד", חברת "סוני מיוזיק" תשלם 600 מיליון דולר על מחצית מזכויות הקטלוג המוזיקלי של מלך הפופ המנוח • מדובר בעסקת זכויות היוצרים הגדולה אי פעם של אמן יחיד עם חברת תקליטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייקל ג'קסון, 1993
צילום: אי-פי

חברת התקליטים סוני מיוזיק גרופ השלימה עסקה לרכישת מחצית מזכויות הקטלוג המוזיקלי של מייקל ג'קסון המוערך ב-1.2 מיליארד דולר לכל הפחות. כך דיווח אמש (שישי) המגזין האמריקני "בילבורד". על פי הדיווח, סוני תשלם לפחות 600 מיליון דולר במה שמוערך כעסקת זכויות היוצרים הגדולה אי פעם של אמן יחיד עם חברת תקליטים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בתוך כך, גורמים הבקיאים בפרטי העסקה מסרו הלילה למגזין, כי מלבד הזכויות על מחצית מקטלוג השירים שג'קסון כתב והלחין, עוד כלולים בה זכיות לכותרים מוזיקליים שבבעלות חברת Mijac, בהם להיטים שנכתבו או בוצעו על ידי ג'רי לי לואיס, ג'קי וילסון, קרטיס מייפילד, ריי צ'ארלס, פרסי סלדג' ועוד. עם זאת, לא כלולים בה תמלוגים מהמחזמר MJ שהוצג בברודוויי או הפקות תיאטרליות אחרות בהן נעשה שימוש במוזיקה של ג'קסון.

חברת "סוני" הייתה מעורבת בכמה מעסקאות מכירת הקטלוגים המוזיקליים הגדולות ביותר, בראשן רכישת הקטלוג המוזיקלי של ברוס ספרינגסטין תמורת 500 מיליון דולר, עסקה עליה דווח בדצמבר 2021. בנוסף שילמה החברה 150 עד 200 מיליון דולר עבור הקטלוג המוזיקלי של בוב דילן בינואר 2022.

בשנה שעברה דיווח מגזין "וראייטי" כי סוני עתידה לרכוש מחצית מזכויות הקטלוג המוזיקלי של ג'קסון בסכום שנע בין 800 ל-900 מיליון דולר. במגזין מעריכים עתה כי "מערכת שונה של נכסים כלולה בעסקה הסופית", היות שערכו של הקטלוג המוזיקלי של ג'קסון רק עלה בשנה האחרונה.

בחודש יוני השנה ימלאו 15 שנים למותו של ג'קסון בגיל 50 בלבד. הקטלוג המוזיקלי שהשאיר אחריו ג'קסון הוא אחד הרווחיים בהיסטוריה. אלבום האולפן השישי שלו Thriller שיצא ב-1982, הוא האלבום הנמכר ביותר בכל הזמנים.

הפופולריים