בונו בהופעה: "מה שהילדים של אברהם עושים אחד לשני - מזעזע"

בונו בהופעה: "מה שהילדים של אברהם עושים אחד לשני מזעזע"
סולן להקת U2 התייחס פעם נוספת למלחמה בישראל - וקרא לשלום • בהמשך, ביצע הזמר האירי את Peace on Earth והכניס אליו שמות ישראליים ופלסטיניים • צפו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בונו מתייחס למלחמה בישראל, פברואר 2024
צילום: U2

ארבעה חודשים לאחר שהקדיש שיר לנרצחי פסטיבל נובה במתקפת הטרור של 7 באוקטובר, סולן להקת U2 בונו התייחס על הבמה פעם נוספת למלחמה בישראל. בסרטון שפרסמה אמש (שני) הלהקה ברשתות החברתיות אמר בונו כי "לראות את מה שהילדים של אברהם (אבינו) עושים אחד לשני מסביב לעולם כבר מילניום, וגם היום, זה מזעזע".

"נוצרים, מוסלמים, יהודים - זה מזעזע", המשיך בונו. "לראות את הסבל של הילדים הפלסטינים אחרי שראינו את הסבל של הילדים הישראלים זה כמעט יותר מדי. אני מבין כמה מגוחך נשמע הביטוי 'אהוב את אויבך' כעת. אנחנו לא מסוגלים אפילו לאהוב את שכנינו בלהקה, במדינה - אבל זה ציווי אלוהי ולא עצה. קל להגיד, קשה לעשות".

בהמשך הסרטון, ביצע בונו את Peace on Earth, אלא שהפעם שינה את מילותיו והכניס אליו שמות ישראליים ופלסטיניים. "שלום עולמי, אנו זקוקים לו עכשיו", נכתב בפוסט שצורף אל הסרטון. "מקריאים את שמותיהם ברדיו, של אנשים שלא נזכה להכיר. גל ואיאת, הינד ומילה. חייהם חשובים יותר מכל רעיון".

הפופולריים