ישראל בדרך לאירוויזיון 2024

עכשיו זה רשמי: עדן גולן תבצע את "הוריקן" על הבמה בשוודיה

רשמית: עדן גולן תבצע את "הוריקן" על הבמה בשוודיה
איגוד השידור האירופי הודיע לתאגיד השידור הישראלי, כי השיר "הוריקן" בביצוע עדן גולן אושר וישראל תשתתף בתחרות האירוויזיון כמתוכנן. ביום ראשון ייחשף השיר בכאן 11, באפליקציה ובכאן ג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עדן גולן, ארכיון
צילום: רונן פדידה

איגוד השידור האירופי, ה-EBU, הודיע היום (חמישי) לתאגיד השידור הישראלי, כי השיר "הוריקן" בביצוע עדן גולן אושר וישראל תשתתף כמתוכנן בתחרות האירוויזיון. את ההחלטה קיבלה הוועדה המפקחת על האירוויזיון, לאחר שדנה במילות השיר, שכתבו קרן פלס, אבי אוחיון וסתיו בגר ולאחר שהאזינה לביצועו.

ביום ראשון הקרוב, 10 במרץ, ב-21:30 נשדר בכאן 11, כאן BOX, באפליקציית התאגיד ובכאן גימל ברדיו, משדר מיוחד שבו ייחשף השיר שייצג את ישראל באירוויזיון בשוודיה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בראשית השבוע הקליטה גולן את השיר הנבחר לתחרות, שנכתב על בסיס הלחן המקורי של השיר October Rain. השיר החדש עוסק באישה צעירה שנחלצת ממשבר אישי.

לפני כשבוע אמרה שרת התרבות של גרמניה קלאודיה רוט כי "זה יהיה סקנדל אם ישראל לא תשתתף באירוויזיון". בריאיון לעיתון הגרמני "דר שפיגל" הוסיפה השרה כי "לא יכול להיות שאומנים יהודים לא יופיעו מפחד לחרם". גרמניה היא אחת מחמש המדינות המממנות את התחרות ועל כן עולה אוטומטית לגמר מדי שנה.

משדרי חצי גמר האירוויזיון, שיתקיימו ב-7 וב-9 במאי וגמר האירוויזיון שיתקיים ב-11 במאי, ישודרו גם הם בכאן 11. לבקשת תאגיד השידור הישראלי, גולן תתמודד בחצי הגמר השני, נוכח סמיכות חצי הגמר הראשון ליום הזיכרון לשואה ולגבורה.

בתחרות שתתקיים במאלמו יתמודדו נציגים מ-37 מדינות. פרט לארמניה, אזרבייג'ן, פורטוגל ושוודיה כל המדינות המשתתפות בחרו כבר את נציגיהן.

הפופולריים