בגלל ישראל: אירוע הקרנת גמר האירוויזיון בלונדון בוטל

בגלל ישראל: אירוע הקרנת גמר האירוויזיון בלונדון בוטל
מנהלי קולנוע Rio Cinema שבמזרח לונדון הודיעו על ביטול אירוע הקרנת גמר האירוויזיון, כמחאה על השתתפות ישראל בתחרות • "נמשיך לארגן אירועי גיוס כספים לארגוני הצדקה שאנו תומכים בהם, כמו 'רופאים ללא גבולות' וסיוע רפואי לפלסטין", מסרו המארגנים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עדן גולן בגמר הכוכב הבא לאירוויזיון, 06.02.24
צילום: קוקו, פלאש 90

אירוע הקרנת גמר האירוויזיון בקולנוע Rio Cinema שבמזרח לונדון בוטל, שאמור היה להיות אירוע האירוויזיון הגדול בממלכה, בוטל כמחאה על השתתפות ישראל בתחרות. כך דיווח היום (ראשון) אתר החדשות האמריקני "דדליין".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"החלטנו פה אחד שלא לקיים את הקרנת משדר גמר האירוויזיון, כל עוד ישראל נשארת בתחרות", נכתב בציוץ שפרסמה אמש הנהלת הקולנוע. מארגני 'מסיבת האירוויזיון בלונדון' שיתפו פעולה במשך שנים רבות עם 'קולנוע ריו' ואנחנו נמשיך לשתף איתם פעולה בעתיד".

"אנחנו מאמינים בתוקף שלתחרות האירוויזיון יש את היכולת לאחד אנשים ברחבי העולם", המשיכו המארגנים. "כל עוד שומרים על ערכי השותפות, השוויון והאוניברסליות, התחרות יכולה לשמש כוח שמשפיע לטובה. עם זאת, נמשיך לארגן אירועי גיוס כספים לארגוני הצדקה שאנו תומכים בהם, כמו 'רופאים ללא גבולות' וסיוע רפואי לפלסטין".

כאמור, המוסד העצמאי אינו הראשון שיצא נגד השתתפות ישראל בתחרות. בסוף חודש ינואר, יותר מ-1,000 זמרים ומוזיקאים בשוודיה פרסמו מכתב פתוח בו קראו להדיח את ישראל מהתחרות בעקבות "המלחמה האכזרית שלה בעזה". עוד קודם לכן פרסמו 1,400 חברים בתעשיית המוזיקה בפינלנד מכתב פתוח בו קראו לאיגוד השידור במדינה לא להשתתף בתחרות כל עוד ישראל תשתתף בה.

לעומתם, בחודש שעבר פרסמו 400 שחקנים, מוזיקאים ובכירים בתעשיית הבידור בהוליווד מכתב פתוח בו יצאו נגד הקריאות להחרים את ישראל מהתחרות. "אלו שקוראים להרחקת ישראל מהאירוויזיון, מערערים על רוח התחרות והופכים אותה מחגיגה של אחדות לכלי פוליטי", כתבו החותמים בהם הלן מירן, בוי ג'ורג', ג'ין סימונס ושרון אוסבורן.

משדרי חצי גמר האירוויזיון, שיתקיימו ב-7 וב-9 במאי וגמר האירוויזיון שיתקיים ב-11 במאי, ישודרו בכאן 11. לבקשת תאגיד השידור הישראלי, הזמרת עדן גולן, נציגת ישראל לתחרות, תתמודד בחצי הגמר השני, נוכח סמיכות חצי הגמר הראשון ליום הזיכרון לשואה ולגבורה.

הפופולריים