פרשת "המוות על הסט": נשקית הסרט "ראסט" תרצה 18 חודשי מאסר

פרשת "המוות על הסט": נשקית הסרט תרצה 18 חודשי מאסר
האנה גוטיירז-ריד הורשעה בחודש שעבר בהריגה שלא בכוונה תחילה של צלמת הסרט הלינה האצ'ינס • היא הייתה הראשונה שהועמדה לדין בפרשה, בעיקר בשל נהלי הבטיחות שלא יושמו כראוי בהפקת הסרט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האנה גוטיירז-ריד, 06.03.24
צילום: אי-פי

פרשת "המוות על הסט": בית המשפט בניו מקסיקו גזר הערב (שני) 18 חודשי מאסר על נשקית הסרט "ראסט", האנה גוטיירז-ריד. מדובר בסרט שצולם בשנת 2021, אותו הפיק השחקן אלק בולדווין שגם כיכב בו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לפני כחודש קבע חבר מושבעים בניו מקסיקו קבע כי גוטיירז-ריד אשמה בהריגה שלא בכוונה תחילה של הצלמת הלינה האצ'ינס, בסט צילומי הסרט. גוטיירז-ריד, ששימשה נשקית בהפקת המערבון בניו מקסיקו, זוכתה מאשמת שיבוש ראיות, במסגרתה טענה התביעה כי היא מסרה "שקית קטנה של קוקאין" לאדם, אחר זמן קצר לאחר החקירה המשטרתית ביום בו התרחש האירוע הטראגי.

 

גוטיירז-ריד היא הראשונה שהועמדה למשפט בפרשה זו, ששמה דגש על נוהלי הבטיחות בתעשיית הקולנוע והפרתם בידי הפקת הסרט Rust. התביעה טענה כי בכשליה אפשרה גוטיירז-ריד כניסה של כדורים תחמושת חיים לסט הצילומים וכי לא ביצעה בדיקות בטיחות לכלי הנשק ולתחמושת שהוכנסו למקום, מעשים שהביאו בסופו של דבר למותה של האצ'ינס.

לפני שלושה חודשים הוגש כתב אישום נגד השחקן אלק בולדווין, שירה בשוגג בהצ'ינס. משפטו של כוכב הקולנוע, שמואשם אף הוא בהריגה ללא כוונה תחילה, יחל בחודש יולי הקרוב. בחודש אפריל בשנה שעברה בוטלו האישומים שהוגשו נגד בולדווין בינואר 2023, בשל ראיות חדשות שקיבלה אז התביעה, לפיהן האקדח ממנו נורה הכדור בזמן צילומי הסרט, עבר תהליך שפצור מאז שיוצר.

האצ'ינס, ילידת אוקראינה, בוגרת האוניברסיטה הלאומית של קייב, עבדה כעיתונאית חוקרת בהפקות תעודה בריטיות לפני שעברה ללוס אנג'לס. היא הייתה בוגרת מכון הקולנוע האמריקני ועבדה בסרטי אינדי שונים. האצ'ינס בת 42 במותה, הניחה בעל ובן.

הפופולריים