פרסי מפעל חיים של אמ"י הוענקו לירדנה ארזי ואבנר גדסי

פרסי מפעל חיים של אמ"י הוענקו לירדנה ארזי ואבנר גדסי
עוד קיבלו את הפרס החשוב בטקס שהתקיים בפתח תקווה: רבקה זהר, לבנה פינקלשטיין וחנן יובל • ארזי לכאן חדשות: "את הדרך שעשיתי - לא עשיתי לבד, אם הצלחתי זה בזכות עבודת צוות" • פרס מיוחד לאמנים צעירים פורצי דרך הוענק לזמרת והיוצרת אודיה אזולאי ולשחקן אסף יונש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אודיה אזולאי, ירדנה ארזי, אבנר גדסי
צילום: דוברות אמ"י

בהיכל התרבות בפתח תקווה הוענקו אמש (רביעי) פרסי מפעל חיים מטעם איגוד אמני ישראל (אמ"י). בין מקבלי הפרס החשוב נמנו הזמרים ירדנה ארזי, רבקה זהר, אבנר גדסי וחנן יובל, השחקניות לבנה פינקלשטיין ומוניקה ורדימון, הכוריאוגרפית גבי אלדור והאמנים דורון ב. לוינסון, סעיד סלאמה, צבי שרף, משיח יעקבי ומושיקו יצחק הלוי. בנוסף, הוענק השנה פרס מיוחד לאמנים צעירים פורצי דרך שאותו קיבלו הזמרת והיוצרת אודיה אזולאי והשחקן אסף יונש.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"זאת תחושה נעימה שמישהו חושב שעשית דברים טובים במשך השנים", אמרה ארזי לכאן חדשות. "את הדרך שעשיתי - לא עשיתי לבד, עשיתי עם אנשים. זאת עבודת צוות, אני מאמינה בעבודת צוות. מספר האנשים גדול מאוד ולכל אחד מהם אני חייבת את הדרך - אם הצלחתי זה בזכות עבודת הצוות". בהמשך הטקס ביצעה הזמרת מיכל גרינגליק, אחותו של רס"ן שאול גרינגליק שנפל בקרב ברצועת עזה, את השיר "שהשמש תעבור עליי", במחווה לארזי שגם הצטרפה אליה.

"אני מוכרח להודות לחברים שלי ולמוזיקאים שעבדו איתי ולמפיקים", אמר גדסי לכאן חדשות. "אני מודה לקדוש ברוך הוא שאני כאן איתכם, זכיתי. גדסי ביקש להקדיש את הפרס למוזיקאי, המעבד והמפיק אלדד שרים ולסופרת והפזמונאית סמדר שיר. "אלדד הוביל אותי לכל אורך הדרך בתקליטים הראשונים. הוא איש שפתח לי את העולם הזה של המוזיקה ואני למדתי ממנו המון". בטקס ביצע גדסי על הבמה את השיר "הגברים בוכים בלילה".

"האמת שזה נראה לי מוזר לקבל פרס", אמרה רבקה זהר בשיחה עם כאן חדשות רגע לפני העלייה לבמה. "אני חושבת - למה דווקא אני כשיש הרבה אחרים גם. בכלל, אני לא אוהבת פרסים". באשר לאהבת הקהל שמלווה אותה במשך עשורים רבים אמרה זהר - "זה תמיד מפתיע אותי, כי אני לא מצפה לזה אף פעם". את הפרס היא ביקשה להקדיש לעם ישראל.

"אני באמת מתרגשת", אמרה לכאן חדשות השחקנית לבנה פינקלשטיין. "די הופתעתי, לא ציפיתי. אני מודה לכל הבמאים, התסריטאים והמחזאים שנתנו לי את המתנה הזאת - לשחק. זאת מתנה לכל החיים, לעשות דברים שאתה אוהב וליהנות מזה". פינקלשטיין ביקשה להקדיש את הפרס לשחקנים המנוחים ניסים עזיקרי ואיצקו רחמימוב עימם עבדה בתחילת הדרך. "הם היו פרטנרים נהדרים ואנשים נהדרים".

כמדי שנה במהלך הטקס התקיימה מחווה לזכר אמני ישראל שהלכו לעולמם בשנה שחלפה מאז הטקס האחרון. לצד חיים טופול, יהונתן גפן ומאיר שלו, הונצחו בו אנשי הרדיו אבי אתגר, דובי לנץ ויוסי כסיף וכן הקולנוען יהב וינר והמוזיקאי שלומי מתיאס שנרצחו בטבח בעוטף עזה ב-7 באוקטובר.

הפופולריים