חזרו הביתה

ביידן שוחח עם יהודית ונטלי; משפחתן: "יש לנו עוד 8 חטופים במשפחה"

ביידן שוחח עם יהודית ונטלי; משפחתן: עוד 8 חטופים במשפחה
ביידן שוחח גם ;עם אביה של נטלי לאחר שחרורה משבי חמאס • מקור שמכיר בפרטי המשא ומתן לשחרור החטופים: "זהו צעד ראשון - דיונים לשחרורים נוספים נמשכים" • קרובת משפחתם של החטופות ששבו: "אין לנו פריבילגיה לחגוג"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודית ונטלי רענן בשיחה עם הנשיא ביידן
צילום: שגרירות ארה"ב בישראל

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן שוחח היום (שבת) עם החטופות שחזרו משבי חמאס יהודית ונטלי רענן. "תקבלו את התמיכה המלאה של ארה״ב, כדי להשתקם מהאירוע הטראומתי", אמר ביידן. גם אביה של נטלי אמר: היא חשה ונראית טוב". 

לימור, בת דודתה של החטופה נטלי רענן, אמרה לכאן חדשות: "תחושת הקלה אדירה". נטלי שבה ארצה יחד עם אימה יהודית, לאחר שבועיים בהן היו מוחזקות ברצועת עזה בידי ארגון טרור. "הרבה מעבר למה שמילים יכולות לתאר. אין לנו פריבילגיה לחגוג, יש לנו שם בעזה שמונה בני משפחה חטופים וצריך להלחם על עוד 200 חטופים אחרים", הסבירה לימור.

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, כתב בחשבון הטוויטר שלו על השבת החטופות: "מודה לקטאר על תפקידה המכריע. נמשיך במאמצינו לשחרור בני הערובה הצרפתים".

בתוך כך, מקור המכיר את פרטי המשא ומתן לשחרור החטופים אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "מדובר בצעד ראשון ונמשכים הדיונים לשחרורים נוספים". כמו כן, המקור טען כי הדיאלוג עם הישראלים וחמאס נמשך, במטרה להפחית את ההסלמה במשבר הנוכחי, להחזיר את השלום, וכמובן להשיב את כלל החטופים. 

מתאם המועצה לביטחון לאומי למזרח התיכון, ברט מקגורק, אמר לרשת NBC,  על כך שנטלי ויהודית רענן התאחדו עם המשפחה "בזמן שאנחנו מדברים". מקגורק הסביר שגם שנשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, שוחח עם אביה של נטלי ובעלה לשעבר של יהודית, בשיחת טלפון מרגשת מהמשרד הסגלגל.

"היינו בקשר כממשלה לא רק עם משפחותיהן של נטלי ויהודית, אלא גם עם משפחותיהם של שאר הנעדרים האמריקאים", אמר מקגורק. "הבהרנו מאוד שאנחנו עושים כל שביכולתנו כדי להבטיח גם את שלומם", הוסיף. גם שר החוץ האמריקני, אנתוני בלינקן הבהיר כי צוות מהשגרירות האמריקנית יפגוש בקרוב את נטלי ויהודית.

בלינקן הוסיף ש"אנחנו ממשיכים בעבודה המואצת לשחרור כל החטופים האמריקנים וכל שאר החטופים. כמו כן, נמשיך לפעול ליצירת מעבר בטוח לאזרחים האמריקנים שנתקעו שם". לדבריו, הנשיא אמר למשפחות וגם הוא, שהם ימשיכו לעבוד כל יום,כדי להביא לשחרור החטופים. 

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לחזרתן של החטופות, אך מבלי להזכיר את ההתערבות הקטארית והאמריקנית. "שתיים מהחטופות שלנו בבית. לא מרפים מן המאמץ להשבת כל החטופים והנעדרים. במקביל, ממשיכים להילחם עד לניצחון", מסר נתניהו.

רישי סונאק, ראש ממשלת בריטניה, בירך גם הוא על שחרורן של שתי האזרחיות האמריקניות ועידכן כי הוא שוחח עם מנהיג קטאר. "נמשיך לעבוד ללא לאות עם קטאר, ישראל ומדינות אחרות כדי להבטיח שכל בני הערובה יחזרו הביתה בשלום", כתב סונאק.

ביידן בזמן שיחתו עם יהודית ונטלי

הפופולריים