חשיפה

חשיפה: הודאה ראשונה של מחבל באונס בטבח ה-7 באוקטובר

הודאה ראשונה של מחבל באונס בטבח ה-7 באוקטובר
בידי ישראל עדויות וראיות נוספות על פשעי מין מחרידים שביצעו המחבלים בשבת השחורה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההריסות בכפר עזה לאחר הטבח של חמאס 10.10.23
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

מחבל של הג׳יהאד האיסלאמי שנתפס בעזה הודה בחקירתו שהשתתף בטבח ב-7 באוקטובר, וכי החולייה שלו ביצעה פשעי מין מחרידים ולאחר מכן רצחה את הקורבן. כך נחשף הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. המחבל נתן פרטים שיש בהם כדי לזהות את הקורבן - פרטים שלא יפורסמו בשל הרגישות וכבוד הקורבן.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

החטופים שעדיין בשבי - הרשימה המלאה

עבירות מין חמורות היו חלק מהשיטה של מחבלי חמאס במתקפת הטרור ב-7 באוקטובר - כך עלה מחקירות המחבלים ומאיסוף עדויות ניצולים שמבצעת יחידת להב 433. בידי היחידה עדויות על עשרות מקרים של עבירות מין והתעללות מינית.

עדויות נוספות להתעללות המינית עלו גם בכתבה שפרסם היום הניו-יורק טיימס, לאחר שבמשך חודשיים ביצעו על כך תחקיר. בתחקיר, שנשען על עדויות של עדי ראייה, צוותי רפואה וחיילים שפינו את הגופות, מצביע על דפוס חוזר של אונס, פגיעה והשחתה של הגופות. כלל העדים תיארו מצבים קשים של הגופות - איברי מין חתוכים, ראשים כרותים ופציעות והשחתה אכזרית של חלקי הגוף התחתונים. 

ניצולה מהטבח העידה לאחרונה במשטרה על מקרה אונס שראתה במו עינייה, ועדותה אומתה על ידי ניצול נוסף שהיה סמוך אליה. "אני מבינה שהוא אונס אותה, ואז העבירו אותה לעוד מישהו. היא הייתה בחיים ולבסוף הוא ירה בה", סיפרה הניצולה. חלק מהמחבלים סיפרו בחקירתם כי קיבלו היתר הלכתי לרצוח ילדים מכיוון שהם יהפכו לחיילים כשיגדלו, וכן היתר להתעלל בגופות, במטרה ליצור מורא בחברה הישראלית.

בחדשות הערב בכאן 11 נחשפו עדויות שהגיעו למערכת "זמן אמת" - שני עדים שראו ושמעו את מעשי הזוועה והחליטו לספר על כך כעת לראשונה ובפנים גלויות. אחד מהם, רז, קצין משוחרר מסיירת מגלן שהשתתף במסיבה ברעים, סיפר: "הגיעה סוואנה לבנה יצאו ממנה חמישה מחבלים ושלפו מישהי. הם עמדו במין חצי מעגל סביבה, תופסים אותה בכוח כדי שלא תזוז. זה קרה 30 או 40 מטרים מאיתנו. הייתה שם תנועה… הוא אנס אותה. אני מסתכל ורואה שהבחורה כבר לא זזה, אבל המחבל עדיין ממשיך לאנוס אותה. לא היה אפשר לעזור לה. לא יכולתי לעשות כלום. הלוואי שהיה לי נשק והייתי יכול לעזור", סיפר כהן. 

לאחר הופעתו של כהן ב"זמן אמת", מסר עדות במשטרה, והפך לעד הראשון שתיאר בפנים גלויות את מעשי האונס שאליהם היה עד ב-7 באוקטובר.

הפופולריים