כפי שפורסם בכאן חדשות

הממשלה אישרה להגביל את מספר המשתתפים בטקסי יום הזיכרון

הממשלה אישרה להגביל את מספר המשתתפים בטקסי יום הזיכרון
משרד הביטחון ייקבע את הסדרי הבטיחות בבתי העלמין והאירועים ברחבי הארץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריק מרמור, פלאש 90
צילום: טקס יום הזיכרון

הממשלה אישרה היום (ראשון) את מתווה משרד הביטחון לקיום טקסי יום הזיכרון בבתי העלמין הצבאיים. בכאן חדשות פורסם לראשונה על צמצום מספר המשתתפים באירועים ברחבי הארץ, שצפוי להיות גדול בעקבות אירועי 7 באוקטובר והלחימה ברצועת עזה, בדגש על בתי העלמין הגדולים בהר הרצל, קרית שאול, חיפה ובאר שבע.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי 

שמות הנופלים והנופלות

בהודעה שהוציא משרד הביטחון נמסר: "בשנה הקודמת, משטרת ישראל היא שאישרה מבחינה בטיחותית את קיום האירועים בכל אחד מבתי העלמין, כולל את תפוסת המשתתפים. השנה הודיעה משטרת ישראל כי לא יינתן אישור. ברקע הדברים, מסקנות דוח הוועדה הממלכתית לחקירת אסון מירון שפורסמו לאחרונה".

"על רקע כל האמור הביא משרד הביטחון בפני הממשלה את מקדם התפוסה המירבית לאירועי הזיכרון בבתי העלמין הצבאיים. הגורמים הרלוונטיים הונחו לקיים את אירועי הזיכרון, תוך שמירה על בטיחותם וביטחונם של משתתפי אירועי הזיכרון, בהובלת מערכת הביטחון ובהשתתפות יתר הגורמים, כל אחד בתחום אחריותו וסמכותו".

בשנה שעברה ניתן אישור לכ-30,000 איש להשתתף ביום הזיכרון בהר הרצל, אך השנה הצפי הוא לכ-25,000 משתתפים בלבד. באותו אופן, יצומצמו מספר המשתתפים היחסי לפי הצרכים השונים בבתי העלמין הנוספים. השנה הממשלה תעביר את הסמכות לשר הביטחון, שיגביל במידת הצורך את המשתתפים באירועי הזיכרון.

משרד הביטחון פרסם את רשימת השיבוץ של השרים וחברי הכנסת שינאמו בטקסי הזיכרון ברחבי הארץ. פרסום הרשימה, שפורסמה לראשונה בכאן חדשות, הגיעה לאחר לחץ שהפעילו משפחות שכולות על שר הביטחון, יואב גלנט, מחשש להתפתחות של "עימותים - שיובילו לפגיעה בקדושת הטקס ובכבודם של החללים".

הפופולריים