היום ה-235 למלחמה

ישראל העבירה למתווכות את מסמך ההצעה לעסקת חטופים

ישראל העבירה למתווכות את מסמך ההצעה לעסקת חטופים
גורמים זרים המעורבים במשא ומתן טוענים כי הרחבת הפעילות ברפיח תקשה על השיחות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת משפחות חטופים
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

ישראל העבירה היום (שלישי) למתווכות, מצרים וקטר, את מסמך ההצעה הישראלי, כדי לחדש את שיחות המשא ומתן לשחרור חטופים ולהפסקת אש, כך פורסם בתוכנית יומן צהריים בכאן רשת ב. עם זאת, גורמים זרים המעורבים במשא ומתן טוענים כי הרחבת הפעילות ברפיח תקשה על השיחות. כמו כן, השיחות צפויות להתחדש בשבוע הבא בדוחא. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> 125 חטופים עדיין שם: לרשימה המלאה

מוקדם יותר היום החלו דיווחים לפיהם טנקים של צה"ל הגיעו למרכז רפיח. בהמשך לכך פורסם כי כעת פועלות באזור ארבע חטיבות, שהתקדמו לאזורים חדשים.

אתמול, בדיון חסוי, חבר הקבינט המצומצם גדי איזנקוט, מסר סקירה לחברי ועדת החוץ והביטחון בכנסת לפיה, "חמאס מחדש את כוחו. הלחימה בו תימשך עוד שנים ארוכות ולכן לא נכון לדבר במונחים של שחרור חטופים וסיום המלחמה. מה שנכון בעזה זה להגיע לסיום לחימה ברפיח, ובמקביל להתקדם בעסקת חטופים ולעצור את האש לכמה זמן שידרש".

האזינו לעוד יום:

בשבוע שעבר, נועד ראש המוסד דדי ברנע עם ראש ה-CIA ויליאם ברנס. לפי מקור המעורה בפרטים, ברנע הציג לברנס ולראש ממשלת קטר את ההצעה הישראלית החדשה שגיבש צוות המשא ומתן הישראלי. במקביל, ברנס הציג פתרונות אפשריים לסוגיות שהיו במחלוקת במהלך סבב המשא ומתן הקודם. פגישה נוספת צפויה להיערך במהלך השבוע הבא, אליה אף צפוי להצטרף נציג מצרי. כחלק מכך, מקורות מצרים יודעי דבר מסרו לערוץ א-שרק הסעודי כי צפויה להיערך פגישה נוספת ביום שלישי בקהיר.

הפופולריים