המגעים להשבת החטופים

השיחות בשלב ראשוני: "בהמשך יתברר אם יש בסיס להמשך"

השיחות בשלב ראשוני: "בהמשך יתברר אם יש בסיס להמשך"
ראש המוסד הציג בפני המתווכות את הקווים המנחים שאושרו בקבינט, גורמים בקבינט בביקורת: "היה צריך להתכנס עוד הערב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונות של חטופים בכפר עזה
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

גורם המעורה בפרטי המשא ומתן לעסקת החטופים מסר לכאן חדשות כי השיחות נמצאות בשלב מאוד ראשוני, ובהמשך יתברר אם יש בסיס להמשך השיחות - כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. גורמים מדיניים הבהירו כי ישראל לא תשקול את הפסקת המלחמה במסגרת עסקת חטופים.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

לפי מקורות ישראלים, שיחות המשא ומתן לעסקת חטופים צפויות להתחדש בשבוע הבא בדוחא בירת קטר, כאשר משלחת של ארגון הטרור חמאס ומשלחת ישראלית יגיעו למקום אחת אחרי השנייה כדי להציג את עמדותיהן. כמו כן, ראש המוסד דדי ברנע, הציג בפני המדינות המתווכות את הקווים המחים לעסקה שאושרו בקבינט וסיכם עם ראש ה-CIA ויליאם ברנס, וראש ממשלת קטר, מוחמד בן עבד א-רחמן אל ת'אני, כי ייפגשו שוב.  

מחר, יתכנס קבינט המלחמה כדי לקבל עדכונים מראש המוסד על השיחות בפריז. עם זאת, גורמים בקבינט הביעו ביקורת ואמרו: "היה צריך לכנס את הקבינט עוד הערב". מספר החטופים והחטופות ברצועת עזה עומד על 125, בהם 86 מוגדרים חיים ו-39 מוגדרים כחללים.

בכיר חמאס, אוסאמה חמדאן, מסר לערוץ אל-ג'זירה: "כעת כל שיח בנוגע לעסקה הוא אינו רציני, קודם כל על התוקפנות להסתיים באופן מיידי, על הסיוע להיכנס ללא מגבלות ועל כוחות הכיבוש לסגת בצורה מוחלטת ולאחר מכן יבוא משא ומתן על כל עניין נוסף". 

 

כלל הצמרת הביטחונית - הרמטכ"ל, ראש המוסד, ראש השב"כ, וכן שר הביטחון גלנט והשרים גנץ איזנקוט תומכים בקידום העסקה, וטוענים כי היא נחוצה בעת הזו. בכירים במערכת הביטחון סבורים שגם אם יוסכם על מתווה לעצירת המלחמה, ישראל תוכל לחדש את האש בעת הצורך, כעבור כמה חודשים. 

לדברי מקורות המעורים בנושא, ישנה התעקשות ישראלית על סוגיות נוספות שנמצאות במחלוקת מול חמאס. כמו כן, פעילות כוחות הביטחון בג'באליה צפויה להימשך כדי לבדוק אם יש עוד אפשרות לאתר חטופים באזור.

הפופולריים