"אפשרו קבורה צבאית": קריאת חברי הכנסת לאחר התאבדות לוחם המילואים

"אפשרו קבורה צבאית": קריאת חברי הכנסת לאחר התאבדות לוחם
אלירן מזרחי, לוחם מילואים בחיל ההנדסה הקרבית שלחם ברצועת עזה מ-7 באוקטובר, שם קץ לחייו בירייה - יומיים לפני שהיה אמור לחזור למילואים בצו 8, למרות שהוכר כפוסט-טראומטי. הוא עדיין לא הובא לקבורה, שכן אביו הודיע כי לא יאפשר זאת אלא בקבורה צבאית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלירן מזרחי
אלירן מזרחי צילום: -

לאחר הפרסום אתמול (ראשון) ברשת ב, חברי כנסת מכל הסיעות וחיילי מילואים פנו לצה"ל ולמשרד הבטחון וביקשו: אפשרו קבורה צבאית לחייל המילואים אלירן מזרחי, לוחם הההדסה קרבית במילואים ששם קץ לחייו ביום שישי האחרון.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה

מזרחי אובחן כפוסט-טראומתי לאחר שגויס ב-7 באוקטובר ולחם בעוטף וברצועה. הוא שוחרר לזמן קצר ואתמול אמור היה להתייצב שוב למילואים בצו 8. הוא עדיין לא הובא לקבורה, שכן אביו הודיע כי לא יאפשר קבורה אזרחית, אלא רק קבורה צבאית.

עורך הדין אליוסף שחר, המייצג את משפחתו של הלוחם, מסר: "הגיע הזמן שהמדינה תכיר בכך שלוחמים נופלים גם מחוץ לשדה הקרב עצמו, ותביא את אלירן ז"ל לקבורה צבאית מכבדת והולמת את שירותו והקרבתו למען אזרחי המדינה".

"אופי שירותו המבצעי של אלירן ז"ל הוא זה שחרט את נפשו", הוסיף, "ועל כן יש לקבוע כי קיים קשר נסיבתי ישיר בין מותו של אלירן לתנאי שירותו. במקרה שלפנינו, אין חולק כי אלירן סבל מתסמונת פוסט טראומטית חמורה על כלל מרכיביה כתוצאה מחויות הלחימה הקשות אותן חווה במסגרת המלחמה, וכתוצאה מכך שם קץ לחייו".

אמו סיפרה בריאיון בכאן חדשות: "הוא היה הבן אדם עליז, שמח, מצחיק חיובי ואופטימי", היא העידה. "הוא היה המסמר של הערב, המגדלור של הבית ושל החברים, וחזר אחר. קיבלנו בן אדם שבור, מכונס בתוך עצמו, חסר סבלנות לילדים (אשתו יכולה להעיד על כך יותר ממני), היה מאוד עצבני, היו לו סיוטים ופחדים. הוא הלך להוציא רישיון נשק כי חשב שצריך לשמור על הבית".

מזרחי, בן 40, הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. הוא גויס למילואים בתחילת המלחמה בצו 8 ושימש כנהג D9 במשך חצי שנה. הוא חווה את טראומת הקיבוצים בעוטף ובהמשך נכנס לרצועת עזה, שם פינה לוחמים פצועים, ספג עשרות טילי נ"ט, נתקל במארבים של מחבלים, ירי נשק קל, מטענים ומוקשים.

כלל הפניות של אביו של אלירן לצבא ולמשרד הביטחון נענו בשלילה, בטענה כי אלירן לא היה חייל בשירות סדיר או במילואים בעת ששם קץ לחייו. אביו סיפר כי עם סיום המילואים בחודש אפריל אלירן אמנם הגיע הביתה אבל "נשאר בעזה".

הפופולריים