דובר צה"ל: לא נוכל להשיב את כל החטופים במבצעי חילוץ

דובר צה"ל: לא נוכל להשיב את כל החטופים במבצעי חילוץ
תא"ל דניאל הגרי התייחס למבצע החילוץ ההירואי בשבוע שעבר, והבהיר כי זה לא צפוי להיות גורלם של יתר החטופים המוחזקים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי, 15.10.23
צילום: כאן חדשות

דובר צה"ל, תת אלוף דניאל הגרי, התייחס היום (שבת) לשחרור ארבעת החטופים ב"מבצע ארנון" בנוסייראת ואמר: "לא נוכל להשיב את כל החטופים במבצעי חילוץ".

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בתוך כך, פורסם בחדשות השבת בכאן 11 מפי מקורות המעורים במשא ומתן לשחרור חטופים כי אין התקדמות בדיונים עם חמאס. "אנחנו במבוי סתום", נמסר מהמקורות. "נכון להיום, ישראל מסרבת לשגר משלחת להמשך המשא ומתן - עד שחמאס יתגמש בעמדותיו". עוד צוין כי הקבינט המדיני ביטחוני ידון מחר בערב בהמשך המשא והמתן.

גורם מדיני אמר במהלך השבוע כי ארצות הברית, מצרים וקטר מפעילות לחץ על חמאס כדי שישוב מדרישותיו לשינויים משמעותיים במתווה העסקה. זאת לאחר שמקור בחמאס טען כי בתשובת הארגון לא הוכנסו שינויים הפוגעים בהצעתו של ביידן, וכי כל ההערות נתונות לדיון חוץ משתי סוגיות: ההתחייבויות להפסקת המלחמה, ונסיגה מלאה של כוחות צה"ל מהרצועה.

מקור המעורה בפרטי המשא ומתן מסר כי חמאס החליט לדרוש שסין, רוסיה וטורקיה יהיו ערבות להסכם, תנאי שלא הופיע בטיוטות הקודמות שהועברו על ידי הצדדים. זו כמובן דרישה שלא התקבלה - לא על ידי ישראל ולא על ידי ארצות הברית, שאינה מעוניינת בדריסת רגל של המדינות הללו במזרח התיכון. הדרישה הזו נוספה לצד דרישה נוספת - ערבות אמריקנית כתובה נוספת לכך שישראל תפסיק את הלחימה, ותסיג את כל כוחותיה מהרצועה.

הפופולריים