האזהרה האמריקנית

רמטכ"ל צבא ארה"ב: לא סביר שנהיה מסוגלים לסייע לישראל להגן על עצמה במלחמה עם חיזבאללה

המסר של הרמטכ"ל האמריקני: "נתקשה לסייע לישראל להתגונן"
הרמטכ"ל האמריקני התייחס למלחמה אפשרית בלבנון וציין את המתקפה של איראן באפריל. הוא הדגיש כי לתקיפה ישראלית "פוטנציאל להגביר את הסיכון בסכסוך רחב יותר שיגרור פנימה את איראן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה בלבנון
תקיפה בלבנון צילום: רויטרס

רמטכ"ל צבא ארצות הברית גנרל צ'ארלס בראון הזהיר היום (שני) כי ארצות הברית תתקשה לסייע לישראל להגן על עצמה במקרה של מלחמה רחבה מול חיזבאללה, כפי שהיה במתקפה האיראנית באפריל. בראון הדגיש כי לתקיפה ישראלית "פוטנציאל להגביר את הסיכון בסכסוך רחב יותר שיגרור פנימה את איראן והמיליציות השיעיות שהיא מממנת.

"ארצה לומר שאיראן תהיה נכונה יותר לספק סיוע רב יותר לחיזבאללה", הוסיף בראון. אתמול דווח כי מיליציות פרו איראניות בעיראק נערכות לסייע לחיזבאללה בלחימה נגד ישראל. בחדשות הערב בכאן 11 פורסמה שיחה של גורם עיראקי שציין שהמיליציות רואות בחיזבאללה כוח הרתעה מרכזי ולכן מעוניינות להצטרף פיזית ללחימה בלבנון. מתחילת המלחמה המיליציות הללו משגרות כטב"מים וטילים לעבר ישראל. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

סוגיית מוכנות המיליציות להצטרף ללחימה עלתה גם בפגישה לאחרונה בבגדאד בין ראשי המיליציות השיעיות בעיראק לשר החוץ האיראני. עד כה המיליציה השיעית היחידה שהגיעה פיזית מבחוץ לדרום לבנון כדי לסייע לחיזבאללה היא המיליציה "האימאם חוסיין", שפועלת בסוריה.

בתוך כך, הבוקר פורסם בכאן רשת ב כי חלק גדול ממערך הייעוץ המשפטי, שגויס ב-7 באוקטובר לצפון, צומצם משמעותית בהמשך - ולא גויס מחדש. גורמים המעורים בפרטים מסרו כי על אף הצהרות הפוליטיקאים, לפיהן עצימות המלחמה בצפון נשארה ללא שינוי, אותם אנשי ייעוץ פוזרו.

הגורמים הסבירו שמערך הייעוץ המשפטי אחראי בפועל לתת הנחיות בהתאם לדיני מלחמה. כמו כן, על אנשי הייעוץ לאשר מטרות וכיוצא בכך, באופן שתואם את המלחמה ומטרותיה.

הפופולריים