מקבלי ההחלטות ידעו

מסלול המעצר של מנהל שיפא - שבמסגרתו שוחררו עצורים רבים

מסלול המעצר של מנהל שיפא - שבמסגרתו שוחררו עצורים רבים
המעצר בוצע לפי חוק לוחמים בלתי חוקיים, וכפי שידעו מקבלי ההחלטות ובקואליציה, שחרור ממעצר כזה מתאפשר אם גורם בטחוני סבור שהחקירה מוצתה ושאין ראיות או מידע מודיעיני מספיק כדי להשאיר את העצור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוברות שב"ס
צילום: דוברות שב"ס

במסגרת המסלול שבו הוחזק במעצר וגם שוחרר מנהל שיפא - מוחזקים עוד אלפי מחבלים, וגם שוחררו רבים עוד לפני היום בהתווית וידיעת מקבלי ההחלטות. המעצר בוצע לפי חוק לוחמים בלתי חוקיים, וכפי שידעו גם בקואליציה, שחרור ממעצר כזה מתאפשר אם גורם בטחוני סבור שהחקירה מוצתה ושאין ראיות או מידע מודיעיני מספיק כדי להשאיר את העצור.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

במקביל מוחזקים בישראל עשרות רבות של מחבלים לפי הדין הפלילי הרגיל שבמסגרתו שחרור ממעצר מערב את בית המשפט - וממנו לא שוחררו עד כה עצורים. עד היום לא הוגשו כתבי אישום משמעותיים נגד מחבלים, וספק אם יהיו כאלה בקרוב, שכן אין החלטה עקרונית על כך.

בניגוד לטענת הדרג המדיני, הקבינט המדיני ביטחוני ידע על החלטת השחרור ההמוני לעזה. בדיון הקבינט שהתקיים ביום חמישי האחרון, התריע ראש השב"כ רונן בר בפני שרי הקבינט על השחרור המתקרב: "לאור האיום הביטחוני אנחנו נדרשים לבצע כמות מעצרים גדולה, אבל כמעט מידי יום חלק מהם מתבטלים ברקע המצוקה במקומות הכליאה".

הפופולריים