הבית היהודי: אישרנו טיוטת ההסכם, מחכים לאיחוד הלאומי

הבית היהודי: יש טיוטת הסכם, מחכים לסמוטריץ'
"אנו מצפים לגילוי אחריות מצד האיחוד הלאומי ולאישור הטיוטה בכדי שנוכל להתקדם לחתימה עוד היום", נמסר מהבית היהודי. על פי סקר של כאן חדשות, אם לא יתאחדו, שתי המפלגות לא יעברו את אחוז החסימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בבית היהודי אמרו הבוקר (חמישי) כי המשא ומתן שנערך אמש עם האיחוד הלאומי הסתיים וכי ההצעה, שאושרה עקרונית על ידי צוותי המשא ומתן, הועברה ליו"ר המפלגה הרב רפי פרץ וליו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' לאישור סופי. לדבריהם, פרץ אישר את הסיכום וכעת מחכים לאישור של סמוטריץ'.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"אנו מצפים כעת לגילוי אחריות מצד האיחוד הלאומי ולאישור הטיוטה בכדי שנוכל להתקדם לחתימה עוד היום", אמרו גורמים בבית היהודי. בסקר של כאן חדשות פורסם הבוקר כי אם לא יהיה איחוד בין המפלגות, הן לא יעברו את אחוז החסימה ואילו יתאחדו - יקבלו שבעה מנדטים.

אתמול קרא סמוטריץ' בכאן רשת ב להשלים בהקדם את המגעים מול פרץ. "הזמן משחק לרעתנו. אני לא מבין למה זה לוקח כל כך הרבה זמן", אמר סמוטריץ' בריאיון לקלמן ליברמן. 

"מבחינתי, אני רוצה שהחיבור הזה יקרה כאן ועכשיו. נגמר זמן הדיבורים, הגיע זמן המעשים", הוסיף יו"ר האיחוד הלאומי. סמוטריץ' הדגיש: "הסיכום היה שהצוותים יישבו בלילה כדי שבבוקר הרב רפי ואני נשב ונקבל הכרעות. זה התפקיד שלנו כיושבי ראש, אי אפשר לגרור רגליים".

על עמדתו במשא ומתן אמר סמוטריץ': "אני מצפה לחלוקה שווה של ההנהגה והתפקידים – למי תהיה קדימות ברשימה, למי תהיה קדימות בתפקידים". הוא ציין כי הצדדים כבר היו קרובים להסכמה בשבוע שעבר, "אבל במוצאי השבת משהו שם הסתובב".

על הפרק עמד גם חיבור למפלגת עוצמה לישראל, אך בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בשיחות סגורות, הביע פרץ הסתייגות מפני חיבור עם המפלגה הנחשבת לקיצונית ביותר בגוש הימין – למרות הלחץ שמפעיל ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא. ההתנגדות של פרץ נובעת משני שיקולים: הראשון, חשש שחיבור עם בן גביר ומרזל יוביל לבריחה של קולות ממפלגה מאוחדת עתידית. בנוסף, יו"ר הבית היהודי לא אהב את העובדה שנתניהו מתערב בענייניה של המפלגה.

הפופולריים