ביידן צריך לקרוא: "ברוך מחייה המתים"

ביידן צריך לקרוא: "ברוך מחייה המתים"
הפייבוריט של הממסד הדמוקרטי, עשה הלילה את מה שרבים לא האמינו שיוכל לעשות: הראה שהוא עדיין במשחק | פרשנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגן נשיא ארה"ב לשעבר ג'ו ביידן ב"סופר טיוזדיי" 03.03.20
צילום: צילום: אי-פי

זה היה הלילה של ג'ו ביידן, סגן נשיא ארצות הברית לשעבר. הפייבוריט של הממסד הדמוקרטי, עשה הלילה את מה שרבים לא האמינו שיוכל לעשות: הראה שהוא עדיין במשחק וניצח ברוב המדינות שבחרו. נוסף על כך, בפרסים הגדולים של היום – קליפורניה וטקסס – הוא נתן פייט צמוד לברני סנדרס.

הסיבה המרכזית להישג של ביידן, או לפחות אחת מהן, היא העובדה שסגן נשיא ארצות הברית לשעבר הגיע למירוצים הללו ללא המועמדים שעד כה גזלו לו קולות

הסיבה המרכזית להישג של ביידן, או לפחות אחת מהן, היא העובדה שסגן נשיא ארצות הברית לשעבר הגיע למירוצים הללו ללא המועמדים שעד כה גזלו לו קולות. מדובר על פיט בוטיג'ג ואיימי קלובשר, אומנם כוכבים עולים – אך אחרי שהתברר שאין להם סיכוי ממשי לזכות, הממסד הדמוקרטי לחץ עליהם לפרוש כדי לאחד את הקהלים שלהם סביב ביידן.

מה שלא קרה במקרה של סנדרס: אצלו אליזבת' וורן, שנמצאת ללא הישג משמעותי עד כה, התמודדה ב"סופר טיוזדיי" וגזלה ממנו מצביעים. היא אומנם הבטיחה ללכת עד הסוף, אבל כשלונותיה הלילה (ובהם העובדה שהיא אפילו לא ניצחה במדינת הבית שלה - מסצ'וסטס), כנראה יגרמו למירוץ הזה להסתיים בעבורה.

 גם סגן הנשיא לשעבר לא חף מבעיות, בעוד שלסנדרס יש לא מעט הישגים במערב ארצות הברית, ביידן טרם הצליח לפרוץ לשם

ביידן הצליח לזכות בגדול בעיקר בזכות המצביעים השחורים, והעובדה שבניגוד לעבר, המצביעים הצעירים שנוטים להצביע בהמוניהם לסנדרס – לא יצאו להצביע. הוא אפילו גרף את מינסוטה ואוקלהומה - שתי מדינות שסנדרס זכה בהן בפריימריז ב-2016. אבל גם סגן הנשיא לשעבר לא חף מבעיות, בעוד שלסנדרס יש לא מעט הישגים במערב ארצות הברית, ביידן טרם הצליח לפרוץ לשם. המירוץ בין סנדרס לביידן הולך להימשך זמן רב, ייתכן שעד לוועידה הדמוקרטית. זה לא נגמר עד שזה לא נגמר.

וכמה מילים אחרונות על המיליארדר מייקל בלומברג, שחוץ מסמואה האמריקנית - אין לו הישג ממשי להתהדר בו. הלילה בלומברג הכריז כי הוא והמחנה שלו עשו את מה שאיש לא עשה לפניו. ובכנות, זה נכון: האיש הוציא סכום עצום של 600 מיליון דולר על הקמפיין הזה, ולא הצליח להביא הישג אחד. כסף, כך מתברר, לא קונה הכל בחיים. 

הפופולריים