ההיעלמות של הבלוגר הסעודי תומך ישראל

ההיעלמות של הבלוגר הסעודי תומך ישראל
נעלמו עקבותיו של פעיל הרשת מוחמד סעוד שהזמין את השר קרעי לביתו - ואף בנה לו סוכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוחמד סעוד
צילום: ללא קרדיט

ההיעלמות המסתורית של פעיל הרשת הסעודי, מוחמד סעוד, שהזמין את שר התקשורת שלמה קרעי לביתו בריאד בסוכות. סעוד, תושב ריאד שהתפרסם בזכות תמיכתו הנלהבת בראש הממשלה בנימין נתניהו, הזמין בימים האחרונים את שר התקשורת קרעי שמשתתף בכנס בעיר להתארח בביתו ואף בנה סוכה לכבודו.

השר קרעי ציין בהודעה שלו על הנסיעה בסעודיה שהוא מתכוון להיפגש עם סעוד, אותו הגדיר ידיד ישראל, בביתו. אלא שביממה האחרונה עקבותיו של סעוד נעלמו לחלוטין. הוא צייץ בפעם האחרונה אתמול בשעה עשר בבוקר, סרטון של קרעי מתפלל בבית המלון בו הוא שוהה, ומאז נדם קולו.

בנוסף הוא היה אמור להתראיין אתמול לכמה כלי תקשורת, אך הריאיונות בוטלו כיוון שלא היה ניתן להשיגו. נכון לשעה זו, אי אפשר לומר בצורה ודאית מה גרם להיעלמותו הפתאומית של סעוד והאם הוא נעצר, אך לא מן הנמנע שהשלטונות בריאד לא ראו בעין יפה את התנהלותו המוגברת ברשתות החברתיות לאחרונה בהקשר הנורמליזציה ואולי גם את כוונתו להיפגש עם השר קרעי ולהצטייר כמי שמייצג כביכול את סעודיה הרשמית.

סעוד, התפרסם בשנים האחרונות בשל תמיכתו בישראל ברשתות החברתיות ובייחוד בראש הממשלה, נתניהו, עמו אף נפגש במהלך ביקורו בישראל ב-2019, ביקור שעורר סערה. סעוד גם ידוע בעמדותיו הפוליטיות התומכות בליכוד ונגד מתנגדיו.

הפופולריים