מתחילת המלחמה: סוכלו פיגועים נגד ישראלים במדינות שונות

מתחילת המלחמה: סוכלו פיגועים נגד ישראלים במדינות שונות
בישראל מודאגים מאוד מהכמות ומהרמה של האיומים נגד ישראלים ויהודים, שכן לא ניתן לנטר את כולם בשל היקפם הגדול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנטישמיות, גרמניה, ברלין
צילום: AP

גורם ביטחוני אמר היום (שבת) לכאן חדשות כי מתחילת המלחמה ישראל סיכלה מספר פיגועים נגד ישראלים בכמה מדינות בעולם. לפי אותו גורם, האיומים נגד ישראלים ויהודים בעולם גוברים בשבועות האחרונים, והם מוגדרים בישראל כ"חריגים מאוד ויוצאי דופן".

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

עוד הוסיף הגורם כי חלק מהפעילות נגד יהודים וישראלים בעולם ספונטנית, וחלק מתוכננת בידי ארגוני הג'יהאד העולמי. בישראל מודאגים מאוד מהכמות ומהרמה של האיומים נגד ישראלים ויהודים, שכן לא ניתן לנטר את כולם בשל היקפם הגדול. במוסד ובסוכנויות הביון העולמיות קיים מידע על המשך הרצון לפגוע ביהודים וישראלים ברחבי העולם.

לנוכח מימדי התופעה, משרד החוץ והמטה לביטחון לאומי פרסמו אתמול הודעה חריגה ביותר, בה קראו לישראלים לשקול שוב כל נסיעה לחו"ל. לצד זאת, המטה לביטחון לאומי קרא גם לכלל הציבור בישראל היוצא לחו"ל להישמע להמלצותיו אודות ההתנהלות המתבקשת של ישראלים בחו"ל.

לפי דוח נתוני האנטישמיות בעולם של ההסתדרות הציונית העולמית, משרד התפוצות והסוכנות היהודית: מפרוץ המלחמה חלה עלייה של כ-500% במספר האירועים האנטישמיים בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. עוד מציג הדוח עלייה של כ-400% בשיח האנטישמי ברשתות החברתיות בהשוואה לתקופה שלפני פרוץ המלחמה. 

עקב העלייה החדה במתקפות האנטישמיות נגד הקהילות היהודיות ברחבי העולם, ועידת רבני אירופה העבירה בשבוע שעבר מסר חריף במכתב לשרי הפנים במדינות האיחוד. "חיי יהודים בסכנה", התריעו 40 הרבנים הראשיים של אירופה והוסיפו: "בשבועיים האחרונים נאלצו הקהילות היהודיות ברחבי האיחוד האירופי להתמודד עם איומים על חייהן, התקפות על בתי כנסת, עסקים ואף ניסיונות לרצח".

הפופולריים