מקרון: חדלו מהפצצות על הרצועה, שבהן נהרגים נשים וילדים. אין לכך הצדקה

מקרון: חדלו מהפצצות על הרצועה, אין לכך הצדקה
בריאיון ל-BBC אמר נשיא צרפת כי הוא מגנה את מתקפת הטרור של חמאס אך קורא להפסקת אש, שתיטיב עם ישראל. נתניהו בתגובה: ״האחריות לפגיעה באזרחים היא של חמאס-דאעש ולא של ישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: שלומי כהן, פלאש 90

נשיא צרפת עמנואל מקרון קרא היום (שישי) לישראל לחדול מהפצצות ברצועת עזה, בהן נהרגים נשים וילדים, תוך שהוא מציין שאין לזה שום הצדקה. בריאיון שהעניק בארמון האליזה ל-BBC אמר מקרון כי הוא מגנה את פעולות הטרור של חמאס, אך קרא להפסקת אש והפסקת ההפצצות ברצועה, באומרו שהדבר ייטיב עם ישראל. כשנשאל מקרון אם ירצה שמנהיגים אחרים יצטרפו לקריאתו, אמר כי הוא מקווה שהם יעשו כן.

עוד אמר נשיא צרפת כי "דה פקטו – היום, אזרחים מופצצים. דה פקטו. התינוקות האלה, הנשים האלה, האנשים המבוגרים האלה מופצצים ונהרגים. אין שום סיבה לזה ושום לגיטימציה. אז אנו קוראים לישראל להפסיק [את ההפצצות]. אני קורא להפסקת אש, ואני אפציר בהם להפסקת אש, הפסקת אש הומניטרית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לדבריו של נשיא צרפת עמנואל מקרון: ״האחריות לפגיעה באזרחים היא של חמאס-דאעש ולא של ישראל. נזכיר שישראל נכנסה למלחמה בגלל שארגון הטרור רצח באכזריות מאות ישראלים וחטף יותר מ-200 ישראלים".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ראש הממשלה הוסיף:"בעוד שישראל עושה הכל כדי להימנע מפגיעה באזרחים וקוראת להם לצאת מאזורי הלחימה - חמאס-דאעש עושה הכל כדי למנוע מהם לצאת לאזורים בטוחים ומשתמש בהם כמגן אנושי. חמאס-דאעש מחזיק באכזריות בחטופינו, נשים, ילדים וקשישים, בפשע נגד האנושות. חמאס-דאעש משתמש בבתי ספר, במסגדים ובבתי חולים כמפקדות טרור. הפשעים הללו שחמאס-דעאש מבצע היום בעזה, יתבצעו מחר בפריז, בניו יורק ובכל מקום בעולם. על מנהיגים בעולם לגנות את חמאס-דאעש ולא את ישראל.״

הפופולריים