בית חדש?

דיווח: בשל הלחץ האמריקני והקטרי - חמאס מתכנן לעזוב לעיראק

דיווח: בשל הלחץ הקטרי - חמאס מתכנן לעזוב לעיראק
הצעד נדון בשבועות האחרונים בין הנייה לבכירים עיראקים ואיראנים. בעיתון האמירותי The National דווח כי איראן תהיה אחראית לביטחונם של מנהיגי חמאס, משרדיו ואנשיו בבגדאד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסמעיל הנייה
אסמעיל הנייה צילום: חסן ג'די, פלאש 90

חמאס מתכנן לעזוב את קטר לעיראק, בגלל הלחץ הקטרי והאמריקני הגובר על מנהיגי הארגון להפגין גמישות רבה יותר בשיחות להפסקת אש בעזה - כך דווח הערב (שני) בעיתון The National האמירותי. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

עוד דווח בעיתון כי איראן תהיה אחראית לביטחונם של מנהיגי חמאס, משרדיו ואנשיו בעיראק. הצעד נדון בשבועות האחרונים בין איסמעיל הנייה לבין בכירים עיראקים ואיראנים.

מקורות אמרו לעיתון כי ממשלת עיראק אישרה את המהלך בחודש שעבר. יש לציין כי לאחרונה נפתחו בבגדאד משרדים של חמאס, אך נטען כי הדבר קרה לצרכים תקשורתיים בלבד. 

בעיתון "ראי אליום", הפרו-קטרי, דווח לפני כשבועיים כי הנהגת חמאס פנתה למדינות רבות, ערביות ואסלאמיות, כדי להעביר את מקום מושבה מקטר, אך מדינות רבות סגרו את הדלת מחשש לכעס או זעם אמריקני. בשל כך, הברירות העומדות בפני ארגון הטרור נותרו מוגבלות מאוד, משום שמספר מוגבל של מדינות הסכימו לקבל את הנהגת הארגון, ובתנאים נוקשים.

ברשת CNN האמריקנית דווח ב-7 ביוני כי קטר איימה על חמאס - אם לא תהיה עסקה, תגורשו מדוחה. גורם אמריקני אמר שהאיום הקטרי הגיע אחרי שבועות וחודשים ארוכים בהן ארצות הברית דרשה מקטר לגרש את ארגון הטרור אם לא תהיה עסקה, וכעת המסר הועבר לחמאס. עוד דווח כי ממשל ביידן לחץ על מדינות באיזור להקפיא חשבונות בנק של חמאס.

הפופולריים