פרשת דומא: שלושה מאסרי עולם נגזרו על עמירם בן אוליאל

פרשת דומא: 3 מאסרי עולם נגזרו על בן אוליאל
בן אוליאל, שהשליך בקבוק תבערה לבית בדומא ב-2015 הורשע ברצח ההורים ריהאם וסעד, והתינוק עלי. הוא הורשע גם בשתי עבירות של ניסיון רצח, בשתי עבירות הצתה ובקשירת קשר לפשע ממניע גזעני. "מעשיו נבעו מאידאולוגיה קיצונית וגזענות. הוא רצה במותם אך בשל היותם ערבים", קבעה נשיאת ביהמ"ש המחוזי בלוד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רוצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא עמירם בן אוליאל בבית המשפט 18.05.20
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (שני) שלושה מאסרי עולם על עמירם בן אוליאל, שהורשע ברצח משפחת דוואבשה - ההורים ריהאם וסעד, והתינוק עלי - בכפר דומא ב-2015. בכך קיבל בית המשפט כמעט במלואה את בקשת הפרקליטות, שביקשה לגזור עליו שלושה מאסרי עולם מצטברים ועוד 40 שנות מאסר.

בן אוליאל הורשע גם בשתי עבירות של ניסיון רצח, בשתי עבירות הצתה ובקשירת קשר לפשע ממניע גזעני. הוא זוכה מאשמת חברות בארגון טרור. במעמד מתן גזר הדין אמרה נשיאת בית המשפט השופטת רות לורך: "הנאשם נותן היום את הדין על מעשים חמורים שביצע, שגרמו לתוצאה קשה. מעשיו נבעו מאידאולוגיה קיצונית וגזענות. הוא רצה במותם אך בשל היותם ערבים".

בשבוע שעבר בית המשפט המחוזי מרכז לוד דחה את בקשת סנגוריו של בן אוליאל - לבטל את הכרעת הדין ולזכותו. סנגוריו של בן אוליאל, עורכי הדין אשר אוחיון ואיציק בם, הציגו בפני בית המשפט מידע חדש, שלטענתם - היה בכוחו להביא לזיכויו של בן אוליאל: ראיונות בתקשורת בהם מתארים בני משפחת דוואבשה את הרצח באופן שונה מהתיאור שלו בהכרעת הדין.

19 ימים לאחר שנעצר, ביצע בן אוליאל שחזור, בשעה שתיים אחרי חצות בתוך הכפר. בן אוליאל הוביל את חוקרי מחוז ש"י של המשטרה וחוקר שב"כ ושחזר מול המצלמות כיצד הגיע לכפר הפלסטיני, איך הצית את בית המשפחה ואיך נמלט חזרה לביתו במאחז עדי עד. בהקלטה שנחשפה לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 הוא מספר בקולו על אירועי אותו הלילה ב-31 ביולי 2015.

"נכנסתי נראה לי למטע פה באיזשהו שלב. הלכתי דרך המטע. קפצתי מעל החומה, הלכתי פה בכביש, פה שמעתי את העיזים", נשמע בן אוליאל שעל פי הכרעת הדין, ביקש לנקום את מותו של מלאכי רוזנפלד, שנרצח כמה שבועות קודם לכן בפיגוע ירי לא הרחק מהכפר. "בהתחלה עשיתי סיבוב, הקפתי את הבית, בחנתי אותו", ציין בהקלטה.

הפופולריים