גזר דינו של דניאל נחמני: מאסר עולם ועוד 16 שנים

גזר דינו של דניאל נחמני: מאסר עולם ו-16 שנים
נחמני, שהורשע ברצח נועה אייל ב-1998: "אני חף מפשע, אתם ממשיכים לעשות מה שאתם רוצים בבית המשפט". בכך קיבל בית המשפט את בקשת הפרקליטות והגדיר את הרצח כחריג בחומרתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דניאל נחמני
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר (שני) מאסר עולם ועוד 16 שנים על דניאל נחמני, שהורשע בינואר האחרון ברצח ובמעשה סדום בנערה נועה איל ביער רמות בירושלים בשנת 1998. בכך קיבל בית המשפט את בקשת הפרקליטות והגדיר את הרצח כחריג בחומרתו.

לפני מתן גזר הדין, ביקש דניאל נחמני לדבר, אך השופט לא אפשר לו. נחמני אמר: "אני חף מפשע, אתם ממשיכים לעשות מה שאתם רוצים בבית המשפט".

עו״ד דניאל ויטמן, פרקליט מחוז ירושלים: ״בית המשפט קבע היום כי דניאל נחמני, אשר נטל באכזריות את חייה של נערה צעירה אשר ביקשה לשוב לביתה, ירצה שנים רבות מאחורי סורג ובריח. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות קבע כי מדובר ברצח שבוצע בנסיבות חריגות בחומרתן.

"מדובר בנקודת ציון משמעותית במאבק עיקש של רשויות האכיפה שלא הרפו עד אשר איתרו את מי שביצע את המעשה הנפשע והביאו להעמדתו לדין ולמיצוי הדין עימו. אנו מחזקים ידי בני משפחתה של נועה אייל ז״ל אשר ימשיכו לשאת את הכאב והצער ומקווים כי העונש החמור שנגזר על הנאשם יהווה מזור כלשהו לבני המשפחה".

בתחילת החודש שעבר ביקשה הפרקליטות להטיל מאסר עולם ועוד 16 שנות מאסר על נחמני. סנגורו טען לעונש בחפיפה ולכך שלא יוכרז על הרצח כחריג בחומרתו, כפי שדורשת הפרקליטות. דניאל נחמני פנה לבית המשפט וטען כי לא רצח: "ארבע שנים שתקתי גם כשעשו אותי מפלצת ואמרו שיש שמפחדים ממני. אני לא מפלצת. החיים שלי נהרסו ביום שעצרו אותי, ולא בגזר הדין על פשע שלא ביצעתי".

בתחילת ינואר הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים את נחמני ברצח בכוונה תחילה של נועה אייל ובביצוע מעשה סדום בצעירה, שגופתה נמצאה ביער רמות ב-1998 כשעליה סימני אלימות. בית המשפט זיכה את נחמני מאונס. 

אייל נרצחה כשהייתה בת 17, והמתינה לאוטובוס בדרך חזרה מבילוי לילי לביתה בשכונת רמות שבירושלים. במשך כ-16 שנה לא הצליחה המשטרה לפענח את רצח הנערה, עד שב-2014 נעצר דניאל נחמני ונגדו הוגש כתב אישום.

לפי כתב האישום, בלילה בו נרצחה, נכנסה אייל לרכבו של נחמני. במהלך הנסיעה הוא החליט לסטות מהכביש, נסע לשביל בתוך יער רמות, ושם ביצע בנערה מעשה סדום בעודה נאבקת בו ולאחר מכן רצח אותה באכזריות.

 

הפופולריים